4 taisyklės kaip išsaugoti sveikas kepenis. Pasakyk "ne" energetikams

kepenys Mūsų kepenys naudoja apytiksliai dešimt kartų daugiau deguonies nei bet kuris tos pačios masės kūno raumuo. Per dieną kepenys praleidžia apie 2000 litrų kraujo ir prafiltruoja jį po 350 kartų. Kepenys tai pagrindinė mūsų organizmo valymo sistema, didžiausia liauka ir vidaus organas. Be to kepenys detoksikuoja ir išskiria su tulžimi įvairius metabolitus, toksinus, vaistus bei yra atsakingos ir už riebalinių rūgščių gamybą, kurios būtinos riebalų virškinimui.

Ko nemėgsta mūsų kepenys?

  • Valgymo, sėdint ilgą laiką prie stalo. Žinoma tai nereiškia, kad reikėtų vengti užstalės, tačiau reikėtų pasistengti kuo daugiau judėti tarp skirtingų patiekalų valgymo, kad pagerintume kraujotaką ir virškinimą.
  • Kepto, aštraus, rūkyto, šaldyto maisto, alkoholinių ir gazuotų gėrimų.
  • Kai kurių medicininių preparatų – vaistų. Todėl prieš juos vartojant reikėtų paskaityti anotaciją arba pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
  • Energetikų. Energetikai galbūt ir atlieka savo tonizuojančią funkciją ar neleidžia užmigti, tačiau jų sudėtyje randamas didelis kiekis aktyvių komponentų. Tai vitaminai, mineralai, neurostimuliatoriai ir kiti komponentai. Vartojant šiuos komponentus atskirai, jie yra nepavojingi kepenims, bet visas kompleksas vartojamas kartu tampa rimtu išbandymu mūsų kepenims.

Kepenys turi unikalią savybę savaime atsistatyti po patirto uždegimo, traumos, apsinuodijimo ar kito patirto streso. Bet tai visiškai nereiškia, kad kepenys neturi būti saugomos ir nuolat atsistatinės.

Komentarai [0]

Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
I.Džiugienės privati klinika
Medikvita, UAB