Mezoterapija. Mezoterapijos procedūrų taikymas estetinėje medicinoje ir dermatologijoje, odos gydymas

mezoterapija Žiniatinklio informaciniuose šaltiniuose teigiama, jog apibrėžimo mezoterapija bei mezoterapijos gydymo ir metodikos pradininkas yra žinomas prancūzų gydytojas M. Pistoras. Jis  prieš penkias dešimtis metų išdėstė, nuosekliai aprašė ir suformulavo svarbiausius mezoterapijos gydymo metodikos teiginius. Pavadinimas mezoterapija kilo iš pavadinimo mezoderma (mezoderma – vidurinis gemalo lapelis, iš kurio išsivysto įvairūs audiniai ir organai, tame tarpe oda). Šiuo metu mezoterapija, kaip gydymo būdas, yra pripažinta oficialiai.
Mezoterapija – tai invazinė medicininė gydymo technika. Mezoterapijos gydymo procedūrų metu į probleminių kūno zonų odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami mezoterapiją atliekančio specialisto specialiai parinkti veikliųjų preparatų mišiniai. Jei kamuoja sąnarių skausmas, medikamentai leidžiami į odą aplink skaudantį sąnarį, norint sumažinti ar visai atsikratyti celiulito, medikamentai leidžiami į celiulito apimtas kūno vietas.

Mezoterapija taikoma įvairiausiose medicinos srityse – gydant odos problemas, sąnarių, raumenų, nervinės kilmės skausmus, reumatologijoje, traumatologijoje, ginekologijoje, sporto medicinoje. Neginčijamai svarbi ar net viena svarbiausių mezoterapijos taikymo sričių yra estetinė medicina ir dermatologija. Odos korekcijos, gydymo procedūros atliekamos beveik visose kūno vietose: veido, kaklo, iškirptės srityse,pilvo, šlaunų, sėdmenų srityse ir t.t.

Veido odos gydymas mezoterapija, mezoterapijos procedūromis

Mezoterapija, mezoterapijos gydymo procedūros atliekamos, esant įvairioms veido odos problemoms. Priklausomai nuo mezoterapijai naudojamų veikliųjų medžiagų mišinio sudėties galima koreguoti įvairius veido odos pokyčius atsirandančius dėl:

  • odos išsausėjimo ir drėgmės netekimo;
  • odos senėjimo;
  • fotosenėjimo;
  • laisvųjų radikalų poveikio;
  • streso, alkoholio vartojimo, rūkymo, nepilnavertės ar neteisingos mitybos, įdingo gyvenimo būdo ir t.t.

Po mezoterapijos procedūrų kurso oda tampa elastingesnė, stangresnė, lygesnė, išsilygina nedidelės raukšlelės, oda tarsi nušvinta. Šie rezultatai nėra nuolatiniai ir labai ilgalaikiai, tačiau mezoterapija ir mezoterapijos procedūros neturi jokio šalutinio poveikio, tad jas galima nuolat kartoti pagal paciento pageidavimą. Taip pat galima atlikti mezoterapijos procedūrą ir plaštakų srityje.
Pastaruoju metu labai populiarėja naujoji mezoterapijos procedūrų technika vadinama biorevitalizacija. Biorevitalizacijos procedūrų metu į odą sušvirkščiami hialurono rūgšties preparatai sudarantys depą ir ilgiau išliekantys odoje iki pilno jų pasisavinimo. Tokių procedūrų efektas trunka kur kas ilgėliau – nuo 2 iki 3 savaičių. Šių mezoterapijos procedūrų kursą rekomenduojama atlikti du kartus per metus.  
Mezoterapija ir jos procedūras taip pat galima derinti su kitomis kosmetinėmis gydymo ar korekcinėmis procedūromis: cheminiu ar mechaniniu odos šveitimu, kitomis injekcinėmis procedūromis - botulino toksino injekcijomis, raukšlių užpildų injekcijomis ir t.t. 

Kodėl oda raukšlėjasi, suglemba?

Bėgant metams ir senstant odai, odoje vyksta įvairūs negrįžtami procesai. Odoje mažėja fibroblastų - odos ląstelių, gaminančių elastiną ir kolageną. Taip pat keičiasi ir odoje esančios pačios elastino ir kolageno skaidulos - jos storėja ir plokštėja, sumažėja ir tarpląstelinės odos klampumas. Dėl šių priežasčių mažėja odos elastingumas - ji suglemba. Panašūs pokyčiai odoje vyksta ir veikiant kenksmingiems išoriniams bei vidiniams veiksniams - rūkymui, intensyviems saulės spinduliams, užterštam orui ir t.t. Oda praranda elastingumą mažėjant poodinio riebalinio audinio kiekiui - netekus daug svorio, po gimdymo ar riebalų atsiurbimo operacijos.

Kaip mezoterapijos procedūros veikia?

Mezoterapijos injekcijos mišinio veikliosios medžiagos stimuliuoja fibroblastus, todėl suaktyvėja elastino ir kolageno gamyba, preparatuose esantys glikozaminoglikanai padidina tarpląstelinės medžiagos klampumą, oda tampa tvirtesnė, stangresnė.

Mezoterapija, mezoterapijos procedūros gydant plaukų slinkimą

Mezoterapijos procedūros veiksmingos esant įvairių priežasčių sukeltam plaukų slinkimui:

  • reakciniam, prasidėjusiam po gimdymo, nesubalansuotos dietos, chirurginės operacijos ir pan.;
  • androgenetiniam, sukeltam hormonų(jis gali būti ir vyrams, ir moterims);
  • židininiam plikimui(kai išplikimo plotas neviršija 40% plaukuotos galvos dalies);

Mezoterapijos injekcijų preparatuose esančios amino rūgštys, vitaminai ir mikroelementai stiprina plaukų šaknis, gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, todėl pailgėja plaukų augimo fazė, stabdomas plaukų slinkimas. Esant androgenetiniam plaukų slinkimui, greičiausiai nereikėtų tikėtis, kad plaukai ims ir staiga ataugs.

Mezoterapijos pranašumai prieš tradiciškai vartojamus medikamentus

  • Mezoterapijos procedūrų metu preparatai suleidžiami tik probleminėse vietoje, aplenkiamas virškinimo traktas ir bendroji kraujotakos sistema, todėl poveikis greitas, vaistų dozės nedidelės, nėra bendro poveikio organizmui.
  • Veikliosios medžiagos rezorbuojasi palaipsniui, todėl poveikis ilgas, ir procedūros kartojamos retai - 1 kartą per savaitę ar dar rečiau.
  • Mezoterapijos procedūros lengvai ir greitai atliekamos, mažai skausmingos, jas galima derinti su kitais gydymo metodais.
  • Praktiškai nėra pašalinio mezoterapijos procedūrų sukelto neigiamo poveikio ir dėl jų įtakos atsirandančių komplikacijų.

Komentarai [1]

Kauniete
O ne, tik ne Viksraitis. Dariau. Zinau. Nusivyliau.
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
Medikvita, UAB
I.Džiugienės privati klinika