Norint gauti ligos pašalpą, reikia pateikti prašymą Sodrai

prasymas sodrai del ligos pasalpos Pastaruoju metu išduodami tik elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai, todėl apdraustasis asmuo, pripažintas laikinai nedarbingu, norėdamas gauti ligos pašalpą "Sodros" teritoriniam skyriui kiekvieną kartą turi pateikti prašymą. Valstybinio socialinio draudimo fondas ("Sodra") praneša, kad ligos pašalpos be asmens prašymo nebus skiriamos.

Kaip Sodrai pateikti prašymą ligos pašalpai gauti?

Prašymą pašalpai skirti asmuo gali atsiųsti paštu, pateikti atvykęs į "Sodros" teritorinį skyrių arba internetu per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą - EGAS. Prie EGAS patogu prisijungti per elektroninės bankininkystės sistemas: SB linija, ebankas, Eta bankas, Šiaulių banko SB linija...

Teikiant prašymą internetu pašalpa paskiriama greičiau ir patogiau nei vykstant į "Sodros" teritorinį skyrių ar siunčiant paštu. Per EGAS teikiant prašymą ligos pašalpai skirti elektroninis parašas nebūtinas, pakanka asmens registracijos-identifikavimo elektroninės bankininkystės priemonėmis.

Ligos pašalpa skiriama, jeigu asmuo kreipiasi į "Sodros" teritorinį skyrių ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo ligos pabaigos.

Darbdaviai taip pat elektroniniu būdu gali "Sodrai" pateikti pranešimą (forma NP-SD), kuriame nurodoma informacija apie ligos pašalpą už 2 pirmąsias ligos dienas ir laikotarpį, kurį asmuo dėl ligos nedirbo ir prarado darbo pajamas.

Komentarai [27]

Kristina
Ar galima nedarbingomo pažyma gauti individualios įmonės savininkui? Mokesčius moku sodrai ir privaloma sveikatos draudimą.Sergant reikia mokėti sodrai?
infoma.lt
Taip. Užpildžius prašymą bus išmokėta suma už ta laikotarpį.
Lina
Laba diena. Ar galima gaut ligos pasalpa biuleteniui nesibaigus?
Vida
Sunus, Lietuvos pilietis, susirgo ir buvo paguldytas i ligonine Vokietijoje. Yra draustas, dirbantis vezeju. Kas ir kokiomis salygomis turetu moket nedarbingumo pasalpa?
Vytautas
Ar galima nedarbingomo pažyma gauti individualios įmonės savininkui? Šiuo metu guliu ligoninėje, o jau kaip sergu puse metu. Mokesčius moku sodrai ir privaloma sveikatos draudimą.
Vytautas
Esu individualios įmonės savininkas, guliu ligoninėje. Ar man turi išduoti nedarbingumo lapelį ir ar man sergant reikia mokėti sodrai?
Marius
Ar galima gauti nedarbingumo pasalpa dar nepasibaigus nedarbingumo biuleteniui?
Jovita
Del vaiko ligos nedarbingumo pazymejimas israsytas 1 (vienai) dienai. Ar reikia pildyti prasyma Sodrai?
Inga
Laba diena, aš dirbu ir gyvenu Kaune, bet per klaidą prašymą dėl ligos pašalpos išsiunčiau į Panevėžio sodrą. Ar man šį prašymą patvirtins ar laukti kol atmes ir tada siųsti į Kauno sodrą?
Andrius
Sveiki. Turiu biuletenį nuo vakar, bet prisijungus prie sodros man jo nerodo. Negaliu pateikti prašymo. Ar tik jis atsiras, kai pasibaigs biuletenis?
Birute
Laba diena. Noriu paklausti. Turiu nuo 2014.02.07 nedarbingumo pažymėjimą. Dirbu darbovietėje ir dar turiu individualią veiklą už kurią kiekvienais metais sumoku sodrai nemažus pinigus. Sakykit ar prie dienos vidurkio paskaičiuoto turi prisidėti ir veiklos dalis sumokėtų mokesčių?
Stepas
Per kiek laiko ismokama nedarbingumo pasalpa nuo prasymo pateikimo.
Sigita
Laba diena, ar galima gauti ligos pasalpa po 17 dienu, jei liga tesis ilgiau menesio?
Vytas
Butu daug paprasciau, jeigu prasymus rasytu nenorintys gauti ligos pasalpos.
Veslava
Laba diena per kiek dienu ismokama ligos pasalpa?
Ingrida
Laba diena. Noreciau paklausti, koks bus nedarbingumo apmokejimas, jei yra neterminuota darbo sutartis?
Simona
Laba diena, noreciau pasiteirauti, esu apmokamose atostogose prabuvau savaite ir susirgo vaikas 3 metu, gulejom ligonineje paemiau biuleteni kolkas savaite, noriu suzinoti ar biuletenis bus apmokamas, ar prasites atostogos.
infoma.lt
Elena, į visus jūsų klausimus atsakyta straipsnyje, prašome pasiskaityti atidžiau.
Elena
Ar iš tiesų reikia kiekvienu atveju susirgus rašyti Sodrai prašymą dėl išmokų gavimo? Jei prašymo nerašiau, per kiek laiko atbuline data galima toki prašymą pateikti? Kaip galėčiau gauti informaciją apie mano šių metų prasirgtą laiką ir buvusį apmokėjimą už jį?
Sandra
laba diena as susirgau ir noreciau paklausti kiek procentu moka jei isbuni dvi savaites ir dar tebesu ligos pasalpoje?
Sigita
Laba diena, esu pasimetusi...pirmadieni tureciau pasirasyti sutarti ir pradeti dirbti, bet siandien susirgo vaikas...ar turiu teise gauti nedarbinguma nuo pirmos darbo dienos, jejgu imones vadovas visgi sutiks su manimi pasirasyti darbo sutarti?
Daiva
Laba diena, noreciau paklausti kiek laiko reikia buti pradirbus, kad gautum apmokejima uz biulioteni, as dirbu nuo siu metu sausio 22 dienos, bet taip atsitiko jog kovo 21 susirgau ir gavau nedarbingumo lapeli.
Vytautas
Laba diena, noriu paklausti. Turiu pazyma, bet ne biuleteni nes kaip atsigulau i ligonine buvau po zmonos gimtadienio su kvapu tai ir negavau biuletenio ir dabar 2 menesius busiu be pajamu. Ka man reikia daryti, kur kreiptis pagalbos, kad isgyvenciau tuos 2 men? Aciu.
dalia kazlausliene
Ar galima nedarbiningumo pašalpą gauti dirbant su verslo liudijimu, ar esant individualios įmonės savininku? Ačiū.
Valdas
Stoviu darbo birzoje nuo 2011.09.12, turiu pazyma forma nr 046/a del stiprios stuburo isvarzos ir negaliu dirbti sunkaus fizinio darbo (susiliankus,klupant ant keliu), ar turiu teise gauti pasalpa?
zilinskiene
As turiu nedarbingumo pazymejima nuo rugsejo10d., sanatorijoje gydziausi nuo rugsejo18 iki spalio 5 d., dabar pasiziurejus i isduota pranesima apie nedarbingumo pazymejima pastebejau, kad as sanatorijoje gydziausi nuo rugsejo 28 iki spalio 5 d. Kaip patikrinti ar teisingai parasyta? Ar pas jus jau yra sitie duomenys? Nedarbingumas dar tesiamas. Aciu!
Romas
Laba diena. Kodėl pršymo dėl pašalpos dėl nelaimingo atsitikimo darbe negalima siųsti elektroniniu paštu? Kaip nevikščiojantis žmogus gali raštišką prašymą nuvežti sodrai arba siunčiant paštu parašą tvirtinti pas notarą ar seniūną? Ar sodra apmokės visas kelionės, notaro ir kitų aptarnaujančių ligonį asmenų išlaidas? Kokie dar galimi variantai?
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
Medikvita, UAB
I.Džiugienės privati klinika
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras