Paskutinės minutės kelionės

plitvica parkas Kelionių organizatoriams tampa sudėtinga parduoti poilsio keliones net perpus sumažinus jų kainą - sumenkus perkamajai galiai, atostogas užsienio kurortuose įperka vis mažiau lietuvių. Teigiama, kad pigios paskutinės minutės kelionės bus siūlomos neilgai, o kelionių skaičius mažės.
Dar visai neseniai norintys nebrangiai išvykti į pažintines ar poilsines keliones tolimuosiuose kraštuose iš anksto registruodavosi, kad pirmieji į savo elektroninio pašto dėžutes gautų specialių pigių kelionių t.y. paskutinės minutės kelionių pasiūlymų. Vos tik pasirodžius paskutinės minutės kelionėms, jos kaipmat būdavo nuperkamos. Šią vasarą situacija keičiasi - likus dviem savaitėms iki skrydžio, siūlomų kelionių kaina kartais krenta net perpus, tačiau vis tiek siūlomų paskutinės minutės kelionių lieka neparduotų.

praha Dviženklė infliacija verčia žmones susimąstyti, ar verta leisti didelius pinigus kelionėms, juolab kad ateina nelengvi laikai - žiema su išaugusiomis šildymo kainomis. Pastebima, kad greičiausiai dėl šios priežasties yra sumažėjusi brangių kelionių ir tolimų kelionių paklausa. Lėktuvai užpildomi labai retai, todėl norėdami sumažinti savo nuostolius, kelionių organizatoriai stengiasi juos užpildyti siūlydami paskutinės minutės keliones.

Šią vasarą jau buvo turistų, kuriems nepavyko pailsėti tolimuosiuose kraštuose, nes kai kurie skrydžiai buvo atšaukti iki kelionės pradžios likus mažiau nei mėnesiui. Taip atsitinka todėl, kad lėktuvai lieka pustuščiai. Kelionių organizatoriai negalės nuolat dirbti siūlydami klientams keliones už savikainą ( paskutinės minutės keliones ), todėl realu, kad mažės kelionių skaičius, o jos pačios nepigs.

serengeti parkas th Kelionių agentūros "TopTravel" vadovė pažymėjo, kad šiemet kelionių rezervacija, palyginti su praėjusia vasara, nusitęsia šiek tiek ilgiau, todėl ir paskutinės minutės kelionės pasiūlymų pasirodo daugiau. "Pernai sulaukdavome keliautojų dėmesio ir tada, kai lėktuvuose visos vietos būdavo užpildytos, o šiemet lėktuvus užpildome, tačiau eilėje prie neišpirktų kelionių jau niekas nelaukia. Tušti lėktuvai tikrai neskrenda, nors pastebime, kad keliaujančiųjų yra išties mažiau. Todėl brangesnes ir mažiau populiarias keliones jau išbraukėme iš kelionių pasiūlymų katalogų". Šiais metais kelionių kaina yra tik šiek tiek didesnė nei pernai, o degalų mokestis dar bus didinamas. Todėl keliautojai pradėjo taupyti užsisakydami prastesnius viešbučius arba leidžiasi į kelionę dar tiksliai nežinodami, kokiame viešbutyje apsistos.

Keliones organizuojančos bendrovės - "Novaturo" rinkodaros ir viešųjų ryšių direktorė sako, jog finansiniu atžvilgiu patogesnės paskutinės minutės kelionės. Tačiau pašnekovė primena, kad paskutinės minutės kelionės yra loterija, nes ne visada pavyksta nuvykti ten, kur pageidaujama.

Tikėtina, kad liepos-rugpjūčio mėnesiais ypač "degančių" paskutinės minutės kelionių pasiūlymų bus mažiau, nes dauguma turistų jau susiplanavę atostogas praleisti svetur ir iš anksto pasirūpinę. Turizmo rinkoje gana sunku prognozuoti kelionių pasiūlos ir paklausos santykį, nes turizmo paslaugos nėra pirmo būtinumo prekė, todėl dabartiniai rinkos poreikiai verčia optimizuoti kelionių pasiūlą.

Anot keliones organizuojančių bendrovių, didžiausi kurortai ženklaus turistų srauto sumažėjimo nepajus, nes ten poilsiauti vyks daugiau turistų iš Rusijos, kurių perkamoji galia esą nėra taip sumenkusi kaip europiečių, kuriuos vis dažniau domina paskutinės minutės kelionės.

Komentarai [0]

Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
I.Džiugienės privati klinika
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
Medikvita, UAB