Paprasti patarimai norintiems sulieknėti be dietų

patarimai suliekneti Šis nesudėtingas planas per mėnesį padės sulieknėti keliais kilogramais be varginančių ir dažniausiai organizmui labiau neigiamą poveikį turinčių dietų. Nepamirškite, kad pernelyg greitą rezultatą žadantys būdai ar priemonės yra žalingi organizmui ir trumpalaikiai dėl vadinamojo "Yo-yo" efekto kuomet svoris grįžta su kaupu. Pastebimas, bet saugus lieknėjimas įmanomas tik mažinant svorį palaipsniui.

Keletas patarimų, kaip efektyviai sulieknėti nekenkiant sau

Planuokite

Sudarykite tikslų planą: ką, kada ir kiek valgysite. Stenkitės maitintis reguliariai, darydami nedideles pertraukas, kad nespėtumėte labai išalkti ir vėliau dėl to persivalgyti. Stenkitės apgalvoti visas detales, tačiau retkarčiais nepamirškite ir kompromisų, aišku, – sveikų.

Užkandžiaukite

Sukramsnoti ką nors nesulaukus vakarienės – tikrai ne bėda. Tokios mažos „nuodėmės“ sumažina pradedant lieknėti atsirandančią įtampą, suteikia begalę teigiamų emocijų. Svarbiausia pasirūpinti, kad šalia visada būtų jums patinkantis, bet sveikas užkandis, pavyzdžiui, obuolys, javainis. Kitaip rizikuojate prisišveisti traškučių arba „neatsispirti draugės keptam obuolių pyragui“.

Neatsisakykite vakarienės

Būtinai sočiai pusryčiaukite ir pietaukite, o vakarienės neatsisakykite visiškai, tik stenkitės rinktis lengvesnį maistą, geriausia – bent 2 valandas prieš miegą.

Ugdykite savo mitybos įpročius

Sulieknėsite daug greičiau, jei neversite savęs valgyti mažiau, kaip įprasta manyti, o tiesiog gerokai apribosite saldumynų, miltinių patiekalų, gazuotų ir saldžių gėrimų vartojimą. Įpraskite valgyti daugiau daržovių ir gerti daugiau vandens. Jei negalite be duonos, rinkitės rupesnę, cukrų pakeiskite medumi, saldumynus – džiovintais vaisiais ir juoduoju šokoladu. Jei laikysitės šių principų ne tik šį, lieknėjimo mėnesį, bet ir ateityje tikrai išvengsite nepageidaujamo svorio augimo.

Sportuokite

Keli "ištirpę" kilogramai grįš daug greičiau, jei neišmoksite naudotis pagrindiniu lieknėjimo ginklu – judėjimu. Kur galite – eikite pėstute, lipkite laiptais, išsitraukite dviratį ir riedėkite pavasarėjančiu miestu! Puiku, jei turite galimybę lankyti treniruotes, tačiau norint sulieknėti jums tikrai užteks bent 20 minučių kasdien.

Štai keli paprasti pratimai, kuriuos atlikdami kiekvieną dieną jausitės žvalesni, ne tik greičiau sulieknėsite, bet sustiprinsite raumenis ir neleisite suglebti odai.

Bet kokią mankštą pradėkite nuo tempimo pratimų, kad sušiltų raumenys ir sąnariai. Taip išvengsite galimų traumų ir pasieksite geresnį rezultatą. Taisyklingai kvėpuokite – giliai, lėtai ir ritmingai, kad sportuojant kūno audiniai gautų kuo daugiau deguonies ir reibalai būtų deginami greičiau.

Įsiklausykite

Svarbiausia – įsiklausykite į  savo organizmą. Jei nuolat norite valgyti ar pervargstate nuo treniruočių, apmąstykite savo veikmus. Galbūt pernelyg staigiai puolėte sportuoti ir pasirinkote netinkamą krūvį, o gal jūsų organizmas negauna visų jam reikiamų medžiagų ir šitaip šaukiasi pagalbos? Tiesiog pakoreguokite savo lieknėjimo planą, ir pamatysite, kaip kova su antsvoriu bus laimėta be didelių pastangų.

Pritūpimai – sėdmenims ir kojoms

Ištiesę rankas priešais save palengva tūpkite, sėdmenis išlaikydami lygiagrečiai žemės. Pratimą kartokite 3 kartus po 15 pritūpimų.

Kojų kėlimas – sėdmenims, kojoms, presui

Atsigulkite ant žemės, pasitiesę kilimėlį ar paklotą. Ištiestas kojas iš lėto kelkite į viršų, o rankomis atsiremkite į žemę. Taip pat lėtai nuleiskite ištiestas kojas. Šį pratimą kartokite 3 kartus po 15 pakėlimų.

Atsispaudimai – rankoms ir krūtinei

Atsiremkite rankomis į žemę arba neaukštą suoliuką, lovą. Neskubėdami lenkitės prie žemės ar kitos atramos ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 3 kartus po 10–20 atsispaudimų.
Įtūpstai į priekį – sėdmenims ir kojoms
Atsistokite suglaudę kojas. Dešine koja ženkite į priekį tiek toli, kiek galite, po to grįžkite ir į priekį ženkite kita koja. Kiekviena koja atlikite 20 įtūpstų, pratimą kartokite 3 kartus.

Atsilenkimai – pilvo presui

Gulėdami ant žemės padarykite tiek atsilenkimų, kiek galite, kasdien pridėdami po vieną papildomą. Pratimą kartokite 3 kartus.

Komentarai [0]

Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
Medikvita, UAB
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
I.Džiugienės privati klinika