Roto virusas – Rota virusas, rotavirusinė infekcija, gydymas

roto virusas Rota virusai (roto virusas) yra virusų grupė priklausanti Reoviridae šeimai, Rotavirus genčiai, turinti A-E pogrupius, iš kurių kiekviename yra dar po keletą potipių. Žmogui yra pavojingi tik 1-4 A pogrupio potipiai. Pasak Wikipedia, kasmet pasaulyje serga apie 18 mln., Lietuvoje - 350 žmonių per metus, tačiau ne visi atvejai diagnozuojami.
Tai daugiausia žarnyne parazituojantis virusas ir sukeliantis skrandžio bei žarnų uždegimą - Gastroenteritą. Rota virusas, liaudyje dar vadinamas roto virusu, perduodamas oraliniu fekaliniu būdu, t.y. per nešvarias rankas, užkrėstus daiktus, maistą, vandenį. Yra galimybė užsikrėsti ir nuo čiaudinčio ar kosinčio infekuoto žmogaus. Inkubacinis periodas trunka 1-3 dienas. Nuo naminių augintinių ar kitų gyvūnų neužsikrečiama, nes tarp jų plintančios atmainos žmogui nepavojingos.
Rota virusai didžiuliais kiekiais išsiskiria su sergančiojo išmatomis iki 5d. nuo ligos pradžios. 7-10 dieną nebeišskiriami. Virusas gana atsparus išorinėj aplinkoj: ant daiktų ir vandenyje jis gali išlikti gyvas 10 dienų, o ant rankų - 4 valandas. Kad apsikrėsti šia žarnyno rotavirusine infekcija, pakanka minimalaus rota virusų (roto viruso) kiekio maiste, vandenyje, ant neplautų rankų ar daiktų, kuriuos maži vaikai mėgsta kišti į burną. Išmatų mikrodalelės gali patekti ir į oro dulkes, o kartu su jomis nukeliauti į vaiko nosiaryklę.


Roto virusine infekcija dažniau serga vaikai nuo 9 mėn. iki 5 metų amžiaus, vieni nuo kitų užsikrečiantys kolektyvuose, gydymo įstaigose, darželiuose.
Beje, rota virusas (roto virusas), kaip ir gripo virusas, atsparesnis šaltuoju metų laiku. Tuo metu daugiau laiko praleidžiama uždarose patalpose, tad lapkričio – balandžio mėnesiais galimybės užsikrėsti rotavirusine infekcija dar padidėja. Žemiau pateikiamas apytikslis viruso suaktyvejimo grafikas pagal mėnesius.rota. viruso. sezoniskumas.gif

Šaltinis: wikipedia.org/rotavirus

Rota (roto) viruso simptomai

Liga dažniausiai pasireiškia ūmiai. Pagrindiniai simptomai - temperatūra, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmai. Vėmimas gali būti labai intensyvus. Viduriavimas - net iki 10 kartų per dieną. Jis ypač pavojingas mažiems vaikams dėl progresuojančio skysčių trūkumo organizme. Susirgus vaikui, rekomenduojama nedelsiant kreiptis pagalbos į medikus.

Rota (roto) viruso gydymas

Pagrindinis gydymosi principas subalansuoti ir palaikyti organizmo skysčių pusiausvyrą.
Gydymosi pagrindą sudaro lengvai virškinamo maisto dieta (geriausia vandenyje virtos kruopų košės be jokių priedų) su gausiu skysčių naudojimu (iki 1,5 - 2 litrų per dieną). Elektrolitų balansui atstatyti tinka negazuotas, lengvai sūraus skonio mineralinis vanduo. Šviežių vaisių sulčių ar gėrimų reiktų vengti. Kai kuriuose interneto resursuose apie rota viruso gydymą randama tokia geriamojo mišinio sudėtis vienam litrui virinto vandens:

  • Vienas nubrauktas šaukštelis druskos;
  • Aštuoni nubraukti šaukšteliai cukraus. Cukraus kiekis neturi viršyti 3% tirpalo sudėties.

Dehidracijos prevencijai dar naudojamas REHIDRON druskos tirpalas. Žarnyno floros gerinimui, atstatymui - probiotikas ERCEFLORA.

Rota (roto) viruso profilaktika

Antivirusinė rota viruso profilaktika:
  • Medicininė profilaktikos priemonė - vakcina nuo rotavirusinės infekcijos (roto viruso). Skiepo - vakcinos nuo rota viruso (roto viruso) kaina, priklausomai nuo skiepo - vakcinos gamintojo, svyruoja nuo 220 Lt. iki 270 Lt.
  • Rankų higiena. Plaunant rankas muilu, žūna didžioji dalis tokios kilmės virusų.
  • Patalpų, buityje naudojamų daiktų, liečiamų paviršių. Efektyviausiai veikia cloro turinčios dezinfekcinės priemonės. Vaiko žaislams valyti, dezinfekuoti nuo rotavirusinės infekcijos užkrato naudojamas muilo ar sodos tirpalas.

Nora viruso panašumas į rota (roto) virusą

Į rota virusą savo simptomais panašus ir nora virusas, tačiau nora virusine liga persergama žymiai lengviau. Nora virusą medikai vadina "žiemos vėmimo liga". Nustatyta, kad daugiausiai užsikrečiama nuo nora virusu užkrėsto maisto, o po to virusas gali plisti žmogui nuo žmogaus. Virusas plinta labai greitai, todėl ligos protrūkiai būna darželiuose, mokyklose. Daugiau nei pusei asmenų, užsikrėtusių nora virusu, jokių ligos simptomų nebūna. Tokie žmonės pavojingi aplinkiniams, nes gali perduoti ligą.

Komentarai [56]

Eglė
Buvau Druskininkuose Eglės sanatorijoje, o ten siaučia virusas, tai ir aš pasigavau tą infekciją, be galo stipriai išderino organizmą, vietiniai gydytojai suteikė pagalbą, tik duodami Smecta  ir suleido No-spa nuo skausmo. Liepė išvykti kuo skubiau, nors vos kojomis paėjau, štai kaip pasirūpina mumis mūsų medikai.
Aušra
Kas gali butu mano dukrytei? Viduriavo, veme, pagulde i ligonine, padare tyrimus, laseline pastate ir kita diena isleido nes sake viskas gerai, o vakar vel pradejo viduruoti, vemti. Nezinau kas gali buti? Jai metai ir trys menesiai.
Gabi
Dėl ko jūs klausiat čia? Nejaugi jums negaila sveikatos, kad nesikreipiat tiesiog i gydytojus...
Kamil
Prieš kelias dienas, buvau pas savo pusseserę, kuri jau buvo roto virusu išsirgusi visa savaitę. Ji jautėsi geriau, tad nemaniau , kad rizika užsikrėsti tokia didelė. Prabuvau pas ją visą pusdienį. Šiandien naktį pradėjau viduriuoti, o ryte - net apsivėmiau. Dabar skauda pilvą, nežinau ką daryt. Bijau ką nors valgyti, nes paskuj išvemsiu. Geriu vandenį. PRAŠAU PATARKIT!
Daiva
Laba diena, mano 2,5m metu dukra nakti pasidare nerami (pries tai jautesi gerai), kaktyte buvo karsta, sake jog skauda galva, tad sudaviau panadol ir po kiek laiko uzmigo. Ryte jautesi gerai, bet einant i darzeli skundesi, kad jai salta. Apie 10h paskambino aukletoja ir pasake, kad vaikas nevalgo, skundziasi pilvelio skausmais ir greiciausiai karsciuoja. Parsivedziau namo, zaide su mociute, pilvelio sake nebeskauda, valge, bet kakta vistiek buvo karsta. Pamatavus buvo 37.1 bet ji isbalus. Kai temperatura pakilo, zandai paraudo ir ji uzmigo. Jokiu kitu simptomu nera. Kas tai galetu but?
Akvile
Sveiki. Mano mazyliui 8,5 menesio. Jis pradejo vemti, nuo ryto nuvaziavome pas daktarus tai padare tik slapimo tyrimus ir pasake, kad duoti gerti skyscius ir tiek. Kita diena veme tik karta bet pradejo viduriuoti siaubas kazkoks tik isegeria ar suvalgo ka ir viduriuoja... Ta diena vel buvom pas daktarus kai suviduriavo tai pasake, kad roto virusas galimai ir jo nereikia gydyti tik duoti skysciu daug...Taip ir darau bet mazylis isbales nes jau 4 diena kai viduriuoja ryt bus 5 tai tikriausiai kreipsiuos vel pas daktarus...Kolkas daviau tik linex kapsules per puse ryte ir vakare bet niekas negereja...mes gyvenam Airijoje ir nezinau ar jie gydys. Gal patartumet kokiu tradiciniu butu sustabdyti sia liga nes nebezinau ko griebtis...
lina
Noreciau paklausti tai roto virusu gali sirgti ir sauge zmones, o po kiek laiko po sirgimo galima leisti vaika i lauka ar negali apkresti kitu vaiku persirges vaikas?
svajune
Sveikas, Ignai. Siuo metu esame su vyru iskrite kaip lapai - jam temperatura jau virs 38.3 o man dar tokios nera. Turime maza vaika, kuris pries pora dieneliu mums veme ir buvo paleisti viduriukai, bet nebuvo jokios temperaturos, bet bijom, kad vel nuo musu neapsikrestu ar tai imanoma? O gal mes nuo mazojo pasigavom liga? Liūdesys
faustina
Sveiki. Kažkaip netikėtai pradėjo raižyti pilvą ir prasidėjo viduriavimas. Žinoma, kad pasiaiškinti visada paprasčiau čia- internete, jis ir pagalba ir paguoda. Noriu duoti vieną patarimą visiems susirgusiems šia liga, o ypač vaikučiams gerti homeopatinį vaistą ARSENIKUM-6. Gerti po 10 žirnelių 9-10 kartu per dieną. Žinoma, jei kas pripažįsta homeopatinį gydymą. Sveikite Šypsena
Alina
Esu susirupinusi, pas mano vaika (jai 16 metu)jau sekmadieni baigesi menesines, bet jai ant kelnaichiu lieka kaip zhymes kaip viduriavimo, nors ji neviduriuoja. Nezhinau ka daryti. Kreiptis i gydytoja? Ar tai liga kokia?
Erika
Laba diena labai pergyvenu del savo draugo .. kaip manau jis susirgo roto virusu , perskaiciau kokie simptomai ir nera vieno sakinio , kad gali buti kaulu lauzymas ??? tai gal jis serga ne roto virusu..??? Liūdesys
Asta
Visos žarnyno infekcijos mano didįjį sūnų kankino nuo 1,5 metų. Ligoninėje gulėjo dėl šių bėdų 4-5 kartus. Baisiausias iš tų kartų baigėsi reanimacija. Gydytojo akyse mačiau baimę, bet viskas baigėsi gerai. Infekcijos sukėlėjo ligoninėje neidentifikavo, tik pasakė, tikrai ne roto. Baisiausia, kad patys pripažino, jog nežino, kas mano vaikui buvo, bet visi džiaugėmės, kad viskas baigėsi. Žodžiu, ir gydytojams ne visuomet lengva gydyti šias ligas, todėl jei susirgo jūsų vaikas - nedelskite ir konsultuokitės su savo pediatru.
Diana
Gerbiamieji, niekas jums is aprasymu nediagnozuos vienos ar kitos ligos, tad tikrai klausinet neverta. Mums net gulint ligoninej nesugebejo pasakyti kas buvo, tyrimu net nepadare Nesamonė Skirtingiems zmonems skirtingi simptomai gali pasireiksti. Mes persirgom visa seima, aciu Dievui, bent mazasis ne pacia sunkiausia forma. O patvirtinti viena ar kita diagnoze gali tik ismatu tyrimas.. Juk viduriavima-vemima-temperatura (viska kartu ar atskirai) gali sukelti ne tiek virusiniai susirgimai, bet ir bakteriniai. Nesirkite!  Mirktelti
Diana
Mano sunui 7m., vakar pradejo skaudeti pilvuka, po kiek laiko suviduriavo, veliau veme, nakti vel tas pats veme juodai (galvojam nuo angliuku tableciu, nes beveik nieko nevalge), viduriuoja, net miegodamas, nejaucia vaikas. Kas tai, ar tai rotas?
mindaugas
man teko Roto virusu susirgt pusdienis po apendicito operacijos ir skausmas tikrai buvo ziaurus, kai judet ir taip skauda, o istisai i tuoleta varo. Paguldo salia maza serganti, ciaudanti vaika salia operuoto zmogaus... kazi kas bus Juokas
Renata
Ar galima roto virusa gydyti smektos milteliais, pangrolio, imodiumo kapsulemis?
Kristina
Nesuprantu, kaip apsaugo vakcina nuo roto, jei roto atmainu yra visokiu ir persirgus vienu roto virusu nesi apsaugotas nuo kitu? Tai kaip gali apsaugoti vakcina?
Berta
sveiki, ar gali buti kad apsikreciau roto virusu, nes simptomai kaip ir panasus, tik bloga pasirade staiga be jokios priezasties uzejo silpnumas pradejo pykinti, veliau ir vemti viduriuoti krecia saltis bet temperaturos nera, jau 3 diena taip, ka suvalgau ta isvemiu jai geriu skysciu lekiu uz keliu min i toleta. I pasinuodijima nepanasu nes nieko nevalgiau tokio kad galeciau apsinuodyti.
elena
Labas vakaras, paskačiau jūsų visų komentarus. Net nežinau kas man yra ir gydytojai trauko pečiais. Bet tikriausiai esu pagavusi rota arba nora virusą. Sirgau sinusitu. Paskui po 4 dienų prasidėjo pilvo skausmai, kurie su lyg kiekviena diena stiprėjo, o dabar po 9 dienų prasidėjo viduriavimas, vemti nevemiu bet pykina širdį, pila nežmoniškai prakaitas,vaikštau kartais varvanti, temperatūra retkarčiais pakyla 2-3 dalis ir krenta, nesilaiko. Silpna, kad net sunku ir stovėti kartais. Ir gydytoja tvirtina, kad negali būti jokio viruso. Pridarė tyrimų, ekoskopijų virus atsakymas vienodas sveika iš mano pusės. Net nežinau ką ir bedaryti, baigiu visai nusigaluoti. Prašau patarimo.
djslafka
Laba diena, gal galite patarti? 4 para kaip nerimsta skrandzio raizimas, bei temperaturos svyravimas nuo 37 iki 38,1. Nepikina, pavartojus skisciu viduruoju.
aelita
Mano mazoji nesirgo visai nors jai jau 3m. Lankom darzeli savaite ir po keliu dienu vemt pradejo nakti o po to viduriuot ir ant galo temp. pakilo. Ejau is proto ka galejo suvalgyt. Niekad nebuvo problemu. Valge viska isskyrus cipsus cocala nes as neperku. O drauge vakare pasake, kad darzelyje, kuri mes lankom, Roto virusas Nelaiko nervai
Ruta
Laba diena. Mergytei 1m. ir 7men. treciadienio vakare temperatura pakilo iki 38, nakti nurito be vaistuku, bet i ryta veme viena karta.ir beveik nieko nevalge. Ketvirtadieni buvo geriau, tik ismatos pasidare sviesios spalvos. Penktadieni pora kartu viduriavo. Kas tai? Rota virusas? Mes gyvename airijoje, daktarai cia nelabai kokie. Ka daryti? Ar kreiptis i juos, ar patiems kazka daryti?
Siga
Sveiki.. Labai neramu ar ir man rota virusas? vakar ryte viduriavau, vakare vemiau ir temperatura nuo vakar ryto 38. Pilva raizo, atrodo simptomai panasus..
Kristina
Dekui uz patarimus. Bandysim kazkaip kapanotis. Su maistu labai prastai, svarbu, kad skysciai gerai eina. Sakykit, gal kas zinot, ar persirgus rotavirusine infekcija, galima vel ja uzsikresti nuo kitu vaiku? ar jau igaunamas kazkoks imuniteas?
Vidas
Mūsų 7 mėn dukrytei viduriavimas ir vėmimas prasidėjo vasario 22 d., tada ir atsidūrėm ligoninėj. Vaikas išseko iki tiek, kad imant tyrimui kraują nejautė skausmo - miegojo laikomas rankose. Tik maldavimų dėka sekmadienį išprašėm pakartotinos apžiūros, ir paskyrė lašelinę. Pirmadienį nustatė ROTA. Nelaiko nervai
Anzela
Labas. Labai svarbu daug skysciu gerti jokiu budu neduoti pieno produktu. Mes vakar is ligonines grizom po Roto virusosu dukryte 2m. Ir geruju bakteriju duoti (probiotiku), ir po truputi gerti lengvai suru negazuota mineralini vandeni, bet lb daug reikia stengtis pagirdyt. Kad atstatyti prasto skyscio kieki. Ir viskas bus gerai, jei temp.nesiekia 38C, tai jos ir nenumusinet, organizmas pats pakovoja tegu, greiciau pasveiks, mums taip ligoninej sake. Oj nu cia prirasiau... ) viskas bus gerai Myliu
Kristina
Labas vakaras. Mano dukrytei 2 metukai, siandien pradejo viduriuoti, gausiai ir smardziai, o vakare ir vemti. Itariu roto virusa, nes galejo apskresti nuo pies tai sirgusio draugu vaiko. PRASAU PATARKITE, kaip gydytis namuose, nes mes suo mtu gyvname ANGLIJOJE, o DAKTARAI cia tokiu ligu tiesiog NEGYDO Liūdesys  Liūdesys  Liūdesys
Tadas
Man yra temperatūra, šiąnakt buvo net 39.1 , man karts nuo karto pradeda skaudeti pilva, paskui praeina, 10 sekundziu paskausta, o paskui po pusvalandzio skausmas uzeina, neviduriuoju ir nevemiu, ar man gali buti roto virusas? Šypsena
Jūratė
2011-02-13 mano dukryte 2 metuku pradejo vemti, is pradziu tris kartus veme gausiai, daviau gerti negazuoto mineralinio vandens, reikia gerti daznai, bet mazais kiekiais. Po to veme po truputi taciau labai daznai kas puse val veliau kas 15min temperaturos visai neturejome. Nakti nuvezeme i ligonine. Pastate iskarto lasaline tai dar veme iki ryto, po to pradejo diena gausiai viduriuoti ir sukilo temp. iki 39 laipsniu tai per diena state po tris kartus lasines leido 3 kart. antibiotikus ir dar 2 kart. geriamas buvo gentamicinas ir gereme daug mineralinio vandens. Musu gydytojas pasake, kad mums buvo labai sunkus roto virusas, kad galejo labai blogai baigtis, nes keleta kartu mus tryne ir su spiritu kadangi pradejo atsalineti galunes. Vakar gryzome namo sveikutes. Patarciau visiems susidurus su tokia problema kuo greiciau kreiptis i medikus.
ieva
Laba diena man pries dvi dienas svaigo galva krėtė saltis vakar prasidejo viduriavimas ar tai gali buti roto virusas ?
agne
Linai. Manau, kad liginineje jums pasake teisingai - geklytes infekcija. Mano mazoji praeitais metais daznai ziema sirgo tai angina, tai uzdegimu, temperatuta laikesi ilgai, nors antibijotikus jau buvom pradeje gerti, jie suveikia mazdaug po 3-4 dienu. Todel jus nusiraminkit, paviduriuoti gali ir nuo vaistu.  Mirktelti
Lina
Mano mazyle jau 5 dienas karsciuoja iki 39-40 temperaturos., nekoseja, nesluogoja. Pries tai veme viena karta. Vezem i ligonine israse antibiotiku, sake yra gerkles infekcija. Antibiotikus geria 2 d. jau, bet negereja. Temperatura kaip sukyla taip sukyla. Kas tai galetu buti? Verkia lyg skauda pilvuka, pyrscioja ir raugeja isvien. Nebezinom su vyru ka daryt ir kas jai yra.   Liūdesys
neringa
Mano berniukui 3 metai, pries pora savaiciu suviduriavo ir veme, bet temp. nebuvo namuose pasigydem ir kokia savaite buvo gerai. Bet viena nakti vel pradejo vemti, gal 8 kartus, galvojom, kad ko uzsivalge. Deja. Pakilo temp. iki 38 laipsn., gerai kad nors neviduriavo. Suleido vaistu nuo pykinimo, nepadejo. Dabar guli ligonineje su teveliu, istyre rotas. Gaila, bet negaliu nueiti lankyti vyresnelio Liūdesys , auginu mazyte 6 men. Ja paskiepijau Myliu
Asta
Mano sunui 10 metu dvi dienas laikesi 39 temperatura, po to nukrito savaime ir tada pradejo viduriuot, jau kelios dienos ir vis daugiau kartu viduriuoja, nors buvome ligonineje, sake lengvas roto virusas, turi praeit per 2-3 dienas, bet nepanasu. Geriam Linex ir Smecta, o pilviuka skauda ypatingai... Nelaiko nervai
infoma.lt
Inga, nelabai panašu į roto virusą, bet patarimas gali būti tik vienas - butina nedelsiant kreiptis į GYDYTOJĄ.
inga
Laba diena. Noreciau Jusu paklausti, susirgau menstruacijomis, todel pilvo skausmai labai skausmingi, temperaturos neturiu, taciau rytais viduriuoju ir pykina, bet nevemiu. Ismusa saltas prakaitas per minute slapia pasidarau, arba nukrecia saltis staigiai, silpna, mieguistumas darbe ir apetito neturiu. Viduriuoju tik rytais, ismusa prakaitas saltas visa kuna kelis kartus per diena, pilvo skausmai dideli, apetito visai nera. Menstruacijos negausios, nors visada budavo gausios, nesuprantu kas atsitiko? Ar tai galetu buti Roto virusas? Is anksto dekoju ir lauksiu Jusu atsakymo, patarkite ka daryti?
Jolanta
mano suneliui yra 1m ir 8 men.nakti pradejo vempti o ryte viduriuoti ir temperatura laikosi jau 4 d tiek pat ir viduriuoja ir vemia ar tai roto virusas? patarkite kaip geriau gydyti ? Liūdesys
kamile
mano dukra 12metu serga roto ar noro virusu viduriuoja,vemia bet temp. nera tai ka mums daryti?pries tai buvome nuvazeve i kavine galvojau gal persivalge, bet mes dar buvom nuvazeve pas draugus kur sirgo vaikas 1,5metu ir jo mama galvojau gal uzsikrete jai galite patarkite ka man daryti? Liūdesys
Margarita
mes ka tik is ligonines su roto virusu, kazkokia katastrofa gydimas tik linekso kapsules galvojau, kad nuprotesiu kaip viduriavo taip viduriuoja ir taip 5 dienos. Gryzau namo ir gydysiu savaip. Prasiau, kad lasine pastatytu tai nestate nes atseit mano vaikas daug skysciu geria gali but per daug Nelaiko nervai
ugne
pries septynias dienas man buvo pakilus temperatura, pasilaike diena ir nukrito, o sekancia prasidejo viduriavimas. septynias dienas man raizo pilva, nenustoju viduriuoti, taciau vemimo nera. kazkaip nei gereja nei blogeja, tik skrandis jau pavargo, tai siek tiek skauda. kaip manot ar tai gali buti rota virusas? kazkaip itariau butent ji, bet kad vemimo nera...
Diana
Laba diena. Mano vaikas 1,5 metu nuo vakar vemia, jei ka nors suvalgo, skauda pilva, verkia, viduriavimo nera. Ar gali buti nora virusas? Nelaiko nervai
arturas
Man ziauriai pradejo svaigt galva vos nenusiverciau, po keliu minuciu pradejau vemt ir taip apie tris dienas svaigimas galvos ir vemimas, ar tai galejo buti roto virusas? Nelaiko nervai
Ema
Mano beveik vienerių metų sūnus turi temperatūros ir viduriuoja, tačiau nevemia. Ar tai reiškia, kad tai nėra rota virusas ?
Ignas
Apgailestauju, tačiau simptomai panašūs ir į roto virusą. Tikslią diagnozę nustatys tik jūsų gydytojas.
monika
Visi tie patys simptomai, ar tai gali būti rota virusas? Visą naktį pravėmiau ir viduriavau. O pilvo skausmai ir temperatūra dar ir dabar tesiasi...
infoma.lt
Aukščiau pateiktas straipsnis yra tik informacinio pobūdžio, tad visais atvejais tiksliai diagnozei nustatyti reikia kreiptis į gydytoją.
kristina
Mano dukryte veme ir viduriuoja ar tai gali reiksti, kad cia roto viruso simptomas?
Jolanta
Laba diena. Naktį pradėjau vemti. Vėmiau gal virš 10 kartų, bet nei temperatūros nei viduriavimo nebuvo. Tačiau  vakarop pakilo temperatūra - 37,8. Ar tai roto virusas ar papraščiausias apsinuodyjimas maistu?
Roberta
Ar gali vaikas susirgti roto virusu nuo paukščių?
viktorija
Laba diena. Sakykit ar daro skiepa vaikui nuo roto ar noro viruso jei jam jau 3metai ir 10 menesiu?
Ignas
Persirgus rota virusine infekcija įgyjamas tik trumpalaikis imunitetas ir tik tai pačiai rota (roto) viruso atmainai. Visuomet yra tikimybė užsikrėsti vėl.
Vilija

kuriam laikuis igyjamas imunitetas, persirgus roto virusine infekcija?
Ignas
Panašių simptomų į roto virusą yra, tačiau tiksliai diagnozei reikėtų kreiptis į gydytoją. Viduriavimas ir temperatūra gali buti ne tik rota viruso simptomai.
Sandra
as sestadieni sekmadieni pragulejau lovoje su temperatura 38 ir kaskart pasireiskianciu pilvo skausmu, pirmadieni nukrito temperatura nesenai prasidejo viduriavimas ar tai gali buti roto virusas?
Ignas
Reikėtų kreiptis į gydytoją, tik jis nustatys tikrąją ligą ir viduriavimo priežastį.
Kristina
Mano mergaitei reiskiasi tokie patys simptomai kaip roto viruso, tik tai jau tesiasi beveik savaite, ka apie tai manote?
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
Medikvita, UAB
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
I.Džiugienės privati klinika