Veido odos priežiūra pavasarį. Tinkamo kremo pasirinkimas pagal odos tipą.

odos prieziuraVeido odą nuolat veikia įvairūs negatyvūs faktoriai, ypač šis poveikis jaučiamas pavasarį. Po žiemos atsiradusi vitaminų stoka ir pirmieji aktyvūs saulės spinduliai verčia tinkamai pasirūpinti veido odos priežiūra, kad ji atrodytų sveika ir graži.

Pavargusią odą būtina išvalyti ir pamaitinti

Jei oda po žiemos atrodo papilkėjusi, išsausėjusi, suglebusi, ją būtina kruopščiai išvalyti ir pamaitinti iš išorės ir vidaus. Pirmiausia reikia peržiūrėti mitybą – gerti kuo daugiau skysčių, valgyti daugiau daržovių ir vaisių, kad su maistu į organizmą patektų sveikai odai gyvybiškai reikalingų vitaminų A, E, C, D.

Kad oda greičiau įsisavintų kitas gydomąsias ir kosmetines priemones, ją būtina išvalyti – apsilankius pas kosmetologą arba tiesiog namuose, naudojant specialias veidui valyti ir negyvoms odos ląstelėms šalinti skirtas priemones. Švarią odą beliks gerai pamaitinti – namie gamintomis kaukėmis ar kosmetiniais maitinamaisiais kremais, aliejais. Odai aplink akis – ypač jautriai ir plonai –  naudojami specialūs, tik šiais zonai skirti, kremai.

Pavasarį net ir sveikai odai reikia ypatingos priežiūros. Skirtingai nei žiemą, ją reikia nebe maitinti, o drėkinti. Čia taip pat labai svarbus išlieka gausus vandens ar kitų skysčių vartojimas, visavertė mityba.

Tinkamo kremo pasirinkimas pagal odos tipą

Iš išorės veido odą reikia drėkinti keliais būdais. Pirmiausia - naudoti drėkinamąjį kremą, geriausia tokį, kurio sudėtyje nėra aliejaus, kad šiltuoju metų laiku nebūtų nepageidaujamo blizgesio. Tai ypač aktualu turintiems mišrųjį odos tipą. Jei oda sausa, patartina rinktis itin intensyvias drėkinamąsias emulsijas, kurios sulaiko drėgmę visuose epidermio sluoksniuose. Riebiai odai tiks kremai, kurių sudėtyje yra molio, cinko, titano dioksido. Pagrindinis principas renkantis kremą jautrios odos priežiūrai – natūralumas. Kuo mažiau cheminių komponentų bus jo sudėtyje, tuo geriau. Žinoma, toks kremas turi būti ir bekvapis. Brandžiai odai galima rinktis priemones su intensyvesniais komponentais.
Visų tipų odos priežiūrai nepatariama naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra spirito, itin ją sausinančio, rekomenduotina, kad juose būtų vitaminų A ir E, saugančių odą nuo senėjimo, skatinančių jos atsinaujinimą, gerinančių elastingumą. Gražiai veido odai, spindesiui ir stangrumui atgauti skirti kremai su vitaminu C.
Veido kremas tepamas plonu sluoksniu ne vėliau kaip 20 minučių iki išėjimo į lauką. Šiltuoju metų laiku nakčiai naudojamas maitinamasis kremas. Kartą per savaitę veido odai reikia leisti pailsėti – netepti jokiomis priemonėmis. Nenaudokite to paties kremo nuolat, kitaip jo sudedamosios dalys nebebus tokios veiksmingos.

Aliejai – veido odos priežiūrai

Ieškantiems natūralumo siūloma nemažai ekoligiškų veido odos priežiūros priemonių, itin populiarūs įvairūs natūralūs aliejai. Jie padės nuraminti sudirgusią odą, palaikyti ją stangrią ir gaivią, puikiai pamaitins, išlygins raukšleles, praturtins baltymais, vitaminais, rūgštimis ir mineralinėmis medžiagomis. Be to, natūralūs aliejai naudojami ne tik kaip veido odos priežiūros priemonė, bet ir makiažui valyti, plaukams stiprinti.

Veido odos apsauga nuo saulės

Sveikai sudrėkintai odai nedidelė dozė saulės spindulių tikrai nepakenks, tačiau jei lauke būnama ilgesnį laiką, odą reikią prižiūrėti papildomai. Lietuvoje užteks kremo, kurio SPF (apsaugos nuo saulės faktorius) – 7-12, važiuojant į pietų šalis šis rodiklis turėtų būti aukštesnis, apie 25-30. Turintiems itin šviesią odą reikia naudoti kremus su aukštesniu SPF.

Papildomas veido odos priežiūros pavasarį ir vasarą būdas – drėkiklių naudojimas. Jų pagrindas gali būti terminis ar mineralinis vanduo, gėlių žiedai. Tokie drėkikliai purškiami bet kuriuo paros metu tiesiai ant kitos veidą dengiančios kosmetikos. Šiomis priemonėmis galima ne tik sudrėkinti odą, bet ir naudoti kaip veido prausiklį, valiklį ar toniką.

Komentarai [0]

Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
I.Džiugienės privati klinika
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
Medikvita, UAB