Hemorojus. Hemorojaus diagnostika ir gydymas

profesorius dainius pavalkis Prof. Dainius Pavalkis, KMU Chirurgijos klinika
Hemorojus pasireiškia nuo 4,4 proc. pacientų gyventojų tarpe iki 30 proc. pacientų klinikinėje praktikoje. Kasmet 12 iš 1000 pacientų Jungtinėse Amerikos Valstijose kreipiasi į gydytojus dėl hemorojaus. Šia liga vienodai dažnai serga ir vyrai, ir moterys, hemorojus dažnėja senstant iki septintojo gyvenimo dešimtmečio. Į gydytojus kreipiasi vidutiniškai tik kas trečias ligonis, kuriam kliniškai pasireiškia hemorojus. Lietuvoje dėl ligonių apskaitos ypatumų tokių duomenų neturime.

Hemorojus, hemorojaus klinika

Hemorojus gali atsirasti dėl lėtinio vidurių užkietėjimo, viduriavimo, tenezmų ar ilgų stangų tuštinantis, taip pat dažnai jis išryškėja nėštumo bei gimdymo metu. Manoma, jog įtaką šiam sutrikimui daro išangės anatomijos ir kraujagyslių pokyčiai.
Virš tiesiosios žarnos gleivinės ir išangės odos jungties, kitaip dar vadinamos dantytąja linija, išsidėstę hemorojiniai mazgai. Ši anatominė riba yra kliniškai labai svarbi, nes per 0,5-1,0 cm virš dantytosios linijos baigiasi plokščiasis epitelis ir skausminė inervacija, daugumos žmonių tiesiojoje žarnoje aukščiau šios linijos juntamosios inervacijos nėra. Viršutinės dalies hemorojiniai mazgai laikomi vidiniais net ir tuo atveju, jei jie iškrinta į išorę.


 Atsižvelgiant į išlindimo būdą, skiriama 4 laipsnių hemorojiniai mazgai:

  • Iº - hemorojiniai mazgai išlenda į išeinamosios angos kanalą, tačiau į išorę neiškrinta;
  • IIº - hemorojiniai mazgai tuštinantis iškrinta į išorę, tačiau savaime sugrįžta atgal;
  • IIIº - iškritę hemorojiniai mazgai gali būti sugrąžinami į vietą rankomis;
  • IVº - hemorojiniai mazgai iškrinta visiškai ir į išangę nesugražinami.

hemorojus laipsniai

Hemorojiniai mazgai gali trombuotis. Juos dengiančios perianalinės dalies odos tempimas bei trombozės sukeltas uždegimas gali lemti skausmą ar nemalonius pojūčius.

Hemorojaus diagnostika

Dažniausiai hemorojus pasireiškia kraujavimu ar hemorojinių mazgų iškritimu. Rečiau pirmieji simptomai būna neapibrėžti nemalonūs pojūčiai, skausmas ar niežulys išangėje.
hemorojus

Vidiniai hemorojiniai mazgai neskausmingi, į gydytoją tokie pacientai dažniau kreipiasi dėl prasidėjusio kraujavimo ar iškritimo. Ryškiai raudonas kraujas pasirodo ant tualetinio popieriaus ar nulaša į klozetą po defekacijos akto, kraujas nebūna susimaišęs su išmatomis.
Pacientai dažnai hemorojaus terminą klaidingai vartoja apibūdindami bet kokius išryškėjusius simptomus išangėje. Todėl apžiūrint išangę, jos kanalą bei perianalinę sritį, būtina atmesti kitų ligų, kaip kad išangės įplėšos, fistulės, išangės niežulio, absceso ar kondilomos galimybę.
Paskutinis ir tikriausiai svarbiausias klausimas kurį reikia atsakyti – ar ligonio simptomai yra dėl hemorojaus ar ne, nes tai kad yra hemorojimiai mazgai dar nieko nereiškia, ir tik dėl to kad jie yra jų šalinti, deginti, perrišinėti NEREIKIA.
Cituojant seną aforizmą noriu pasakyti, kad reikia daryti tai ką reikia, o ne tai ką moki ir gali padaryti. Tai pilnumoje tinka hemorojaus gydymui.

Hemorojaus ambulatorinis gydymas

Yra daug būdų saugiai ir paprastai gydyti daugelį simptominio hemorojaus atvejų, tačiau tai darome tik įsitikinę, kad ligonis skundžiasi hemorojaus simptomais, o ne kitos ligos. Paprastai vyresnio amžiaus ligoniai, įvertinus ligos istoriją, kliniką, nukreipiami tirti storąją žarną ir įsitikinti, kad nusiskundimų priežastis yra hemorojus.
Pacientai turėtų būti supažindinami su patologija bei galimais jos gydymo būdais, jų privalumais ir trūkumais.

Gyvensenos keitimo privalumai sergant hemorojum

Keičiant tuštinimosi įpročius, svarbiausia vengti ilgų stangų, kurios, kaip manoma, daro įtaką hemorojinių mazgų formavimuisi. Tuštinimasis lengvesnis, jei maiste yra daugiau skaidulų (reikia valgyti kviečių sėlenis, sėlenų duoną, slyvas), o tai gali būti ypač efektyvu gydant Iº ar IIº hemorojinius mazgus. Taip pat padeda ir preparatai, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra pramoniniu būdu perdirbtos nevirškinamos augalinės skaidulos. Vengiant pilvo pūtimo, vidurių užkietėjimo, lengvėja didesnio laipsnio hemorojaus simptomai bei retėja galimi priepuoliai .
Žmogui svarbu išgerti pakankamai vandens, nevartoti alkoholio ir aštrių patiekalų. Jei reikia, skiriami vidurius laisvinamieji preparatai. Šiuo metu jau yra keletas tinkamų preparatų ilgalaikiam vidurių užkietėjimui gydyti: makrogolis, laktuliozė ir kt. Jie veikia fiziologiškai - padidina išmatų tūrį ir atstato normalią žarnyno motoriką, nesukelia pripratimo.

Hemorojaus gydymas vaistais

Nėra tikslių duomenų, ar vietinis fizioterapinis bei farmakologinis gydymas (vonios, anestetikai, kortikosteroidai, ledas) reikšmingas šios ligos atveju. Anksčiau tiriant naudotos netinkamos metodikos, nebuvo kontrolės placebu ir todėl rezultatai nėra patikimi.
Vietiniai preparatai gydant hemorojų
Populiarūs vietinio poveikio preparatai (be recepto parduodami vaistinėse kremai ar klizmutės) gydant hemorojų dažnai derinami su kortikosteroidais ar anestetikais. Empiriškai nustatyta, kad daugeliui pacientų toks gydymas (ypač kortikosteroidų ir nesteroidinių priešuždegiminių vaistų derinys) veiksmingas. Tačiau reikėtų žinoti apie galimas vietines alergines reakcijas bei odos jautrumą ilgiau vartojant šiuos vaistus.
Flebotoniniai preparatai gydant hemorojų
Literatūroje aprašomi keli flebotoniniai vaistai. Geriausiai ištirtas — diosiminas, Lietuvoje registruotas pavadinimu Detralex ir Cyclo 3 forte. Manoma, kad veikliosios medžiagos tiesiogiai veikia uždegimo mediatorius (histaminą, bradikininą, serotoniną), sukeliančius skausmą, niežėjimą, peršėjimą, kitus simptomus. Šie preparatai skiriami didelėmis dozėmis ūmiai prasidėjus priepuoliui, vėliau taikomas palaikomasis ilgalaikis gydymas mažesnėmis dozėmis. Tyrimais su pacientais, kuriems pasitaiko Iº ar IIº hemorojaus priepuoliai, nustatyta, kad šis vaistas veiksmingai sumažina kraujavimo trukmę , taip pat pastebėtas mažesnis kraujavimas po hemoroidektomijos, paskyrus šiuos vaistus. Įrodyta, kad flavonoidai yra saugūs vartoti net ir nėščioms.
Antiuždegiminiai skausmą malšinantys preparatai
Daugeliu atvejų perianalinė trombozė praeina savaime, todėl gali pakakti simptominio gydymo - antiuždegiminių skausmą malšinančių vaistų, išmatas minkštinančių preparatų. Nesteroidiniai antiuždegiminiai vaistai efektyvūs tiek išorinių, tiek ir vidinių hemorojinių mazgų tombozės atvejais.

Hemorojaus gydymas invazinėmis neoperacinėmis procedūromis

Visų atliekamų neoperacinių bei invazinių procedūrų tikslas - pritvirtinti išslenkančius hemorojinius audinius prie raumeninės išangės kanalo sienelės arba juos pašalinti. Fiksuoti galima tiesiogiai sukeliant audinių fibrozę (pvz., skleroterapija ar koaguliacija infraraudonaisiais spinduliais) ar sunaikinant audinį, o tai sukelia antrinę fibrozę (pvz., hemoroidektomija).
Dažniausiai hemorojiniai mazgai suspaudžiami elastiniais žiedais bei koaguliuojama infraraudonaisiais spinduliais. Taip pat gali būti taikoma bipolinė elektrokoaguliacija, žemo voltažo tiesioginė srovė, skleroterapija bei suardymas šalčiu.
Nustatyta, kad efektyviausias - mazgų suspaudimas elastiniais žiedais bei koaguliacija infraraudonaisiais spinduliais. Vienas didelis tarptautinis tyrimas nustatė, jog žiedų metodas efektyvesnis, nes po jo prireikia mažiau pakartotinių simptominių gydymo priemonių atsinaujinus ligos požymiams, lyginant su koaguliacijos metodu bei skleroterapija., tačiau gydant elastiniais žiedais metodu pasitaikė daugiau komplikacijų nei koaguliacijos būdu.
Kitas tyrimas pastebėjo, kad žiedų metodas buvo panašaus efektyvumo kaip ir kitos invazinės procedūros, taip pat susijęs su panašiu skaičiumi komplikacijų, tačiau buvo skausmingesnis. Pasirodė, kad šį metodą gydytojai Iº-IIIº hemorojiniams mazgams gydyti renkasi dažniausiai. Skleroterapijos ir koaguliacijos infraraudonaisiais spinduliais veiksmingumas nesiskyrė nei vienu pradiniu parametru, tačiau tyrimo autoriai teigė, kad šių tyrimų kokybė nedidelė, todėl išvadų vertė ir patikimumas riboti. Taigi apibendrinant galime teigti,  kad neinvazinių hemorojaus gydymo metodų tarpe patvirtintas elastinių žiedų metodo pranašumas. Noris atkreipti dėmesį – efektyvus tik tiems ligoniams kuriems tokio gydymo reikia.

Hemorojus, hemorojaus chirurginis gydymas

Nors chirurginis hemorojaus gydymas daugiau žalojantis ir brangesnis, simptominio hemorojaus atveju jis pats efektyviausias ir yra paskutinė priemonė gydant šią ligą. Tokio gydymo tikslas - pašalinti hemorojinio audinio perteklių bei sumažinti kraujo tekėjimą į anorektalinę sritį. Tai gali būti atliekama keliais būdais. JAV dažniausiai renkamasi Fergiusono (uždara) hemoroidektomija. Daugelyje Europos šalių naudojama atvira Miligano ir Morgano pasiūlyta operacijos metodika. Lietuvoje hemorojiniai mazgai operuojami labai įvairiai, ir uždara hemoroidektomija, ir Longo operacija. Operacijos efektyvumas nesiskiria operuojant hemorojinius mazgus abiem būdais.
Praktiškai visi chirurgai sutinka su tuo, kad hemoroidektomija yra efektyvesnė už visus kitus gydymo metodus, tačiau po jos dažniau pasitaiko komplikacijos, daliai ligonių nepriimtinas skausmas, didesnė jos kaina. 
Mechaninė hemoroidopeksija (Longo operacija) yra alternatyva standartinei hemoroidektomijai. Keli klinikiniai atsitiktinių imčių tyrimai parodė, kad ši procedūra tokia pat efektyvi, mažiau skausminga bei nedarbingumo laikotarpis po jos yra trumpesnis, nei po standartinės operacijos. Vis dėlto, ji dar brangesnė ir reikalauja dar kruopštesnių chirurginių įgūdžių, sukelia daugiau komplikacijų. Kol kas nėra atlikta stebėjimų, kurie leistų įvertinti šios procedūros ilgalaikes pasekmes .

Hemorojaus chirurgijos ir invazinių nechirurginių procedūrų palyginimas

Įrodymais pagrįstose klinikinėse rekomendacijose siūloma neiškrintančius kraujuojančius bei Iº-IIº hemorojinius mazgus gydyti koaguliacinėmis procedūromis, paliekant suspaudimą žiedais stipriau prolabuojantiems (IIIº) mazgams. Taip rekomenduojama todėl, kad neiškrentantys kraujuojantys mazgai sudaryti iš mažo audinių kiekio, jų nesunaikinsi žiedais.
Chirurginė hemoroidektomija turėtų būti taikoma IVº hemorojinių mazgų ir II -IIIº mazgų, nepagydomų kitais metodais, atvejais. Tačiau toks skirstymas nėra griežtas. Nuspręsti dėl gydymo būdo turėtų patyręs ir kvalifikuotas gydytojas, sprendimą lemia ir paciento pageidavimai, klinikinio atvejo ypatybės bei turimi ištekliai. Apie 90 proc. atvejų hemorojui gydyti neprireikia chirurgijos.
Hemorojus - dažnai lėtinė problema, blogėjanti laikui bėgant. Remiantis populiacinio  tyrimo duomenimis, daugelis pacientų per savo gyvenimą patiria bent kelis šios ligos paūmėjimus. Tačiau tai gerybinis susirgimas, bent 90 proc. pacientų taip ir neprireikia chirurginio šios ligos gydymo.
Verta pažymėti, jog bent pusei pacientų, gydytų invaziniais metodais per 5-10 metų tenka pakartoti gydymą ar juos operuoti, nekalbant apie pastovų gydymą vaistais, žvakutėm, dietos ribojimu ir tt.

Storosios žarnos vėžio ir hemorojaus panašumai ir skirtumai

Kraujavimas iš tiesiosios žarnos gali būti vėžio simptomas. Aišku, kraujavimo pobūdis skiriasi: hemorojaus atveju dažniausiai kraujuojama šviesiu krauju tuštinimosi pradžioje ar pabaigoje. Kraujavimai esant vėžiui dažnai kartu su gleivėmis, nėra aktyvaus kraujavimo, lydimi kitų vėžio simptomų. Vėžio rizika yra didesnė vyresniems žmonėms, kuriems buvo išoperuotas storosios žarnos vėžys ar juo sirgo pirmos eilės giminės (tėvai, broliai, seserys), taip pat šią ligą reikėtų įtarti, jei pasireiškia kiti storosios žarnos vėžiui būdingi simptomai (nuovargis, svorio kritimas, pasikeitę tuštinimosi įpročiai ar anemija). Rizikos grupės pacientus būtina atidžiau ištirti, reikėtų jiems atlikti endoskopinį ar rentgenologinį storosios žarnos tyrimą, siekiant atmesti galimą piktybinį procesą.

Hemorojaus praktinės rekomendacijos:

  • Gydyti reikėtų tik kliniškai pasireiškiančius hemorojinius mazgus. Daugelį pacientų galima pagydyti tik konservatyviai ar atlikus vienkartinę procedūrą.
  • Nedideli hemorojiniai mazgai gydomi vaistais. Krintantys hemoroidai nepagydomi konservatyviąja terapija, efektyviai gydomi guminių žiedų metodu.
  • Chirurginė hemoroidektomija turėtų būti taikoma IVº hemorojinių mazgų ir IIº-IIIº mazgų, nepagydomų kitais metodais, atvejais.

 

Komentarai [51]

Jovita
Aš noriu pasidalinti savo patirtimi. Po gimdymo atsirado 4 laipsnio hemorojus. Nebuvo man jokio diskomforto, nei skausmo, nei kraujavimo ir tt. Tiesiog pats faktas, kad jis ten yra. Nusprendžiau jį pasišalinti. Po patikros gydytojas pasakė, kad paskutinis laipsnis ir galima pašalinti tik operuojant. Sutikau. Likus dienai iki operacijos nusprendžiau forumuose pasiskaitinėti atsiliepimus apie pooperacinį laikotarpį ir beveik visi buvo labai baisiai nuteikiantys, kad skauda nežmoniškai, kad net gailisi žmonės išsioperavę ir tt. Išsigandau, tačiau pagalvojau tiek to nenumirsiu, kažkaip iškęsiu. Žodžiu, buvau nusiteikus, kad bus labai, labai blogai ir baisu. Operavausi prieš 3sav. Apie 12val padarė operaciją su vietine nejautra. Po operacijos apie 4-5val pragulėjau lovoje, jaučiausi gerai, neskaudėjo todėl jau tą pačią dieną paleido namo. Pirmas 2 dienas beveik nieko nevalgiau, daug gėriau, nes labai bijojau to pirmo pasituštinimo. Nebuvo labai malonu, bet neskaudėjo ir sienom tikrai nelipau
Julija
Trečia para po operacijos. Naudoju tepaliukus Sulfargin ir Lidoposterin, nuo skausmo tabletes Mialdex. Ryte prieš valgį šaukštelis sėmenų aliejaus. Maistas ribotai ir toks, kad neužkietėtų viduriai. Tuštinantis skausmas pakenčiamas ( veikia nuskausminamieji), po wc apsiprausimas ir tepaliukai. Jaučiuosi atlikus žygdarbį, nes ketvirta stadija buvo, kasdien kraujas ir skausmas iškritus mazgams, kurie patys atgal nesugrįždavo. Tikiuosi greito išsveikimo.
Laura
Sveiki. pries 4 dienas operacijos budu buvo ispjauti 3 mazgai.  Siandien paleido i namus is ligonines. Pasitustinti negaliu.  Ka tik tualete nusiemusi tvarsti pamaciau, kad vis dar kraujuoja. Skausmas baisus.  Daktaras israse zvakutes ir tepaliuka, bet nezinau ar deti kol kraujuoja.
Petras
Sveiki. Man 37 niekada nesirgau hemorojumi... nei zarnyno skausmais. Pries keleta dienu po krepsinio treniruotes issoko mazgas isorinis skaudejo pora dienu maniau raumeni koki patempiau... po to pasiskaites supratau tai hemorojus. Nusipirkau lengvu zvakuciu... dabar kraujas gan stipriai renkasi. Antra diena eina. Ar stiprinti kokius kitus vaistus, pasibandyti detralex,  presto ar jau cia beviltiska ir niekas nepades? Patarkite. Aciu
Lina
Žmonės gerieji,  pasakykit kada po operacijos pasijautėtė žmogumi. Lipu sienom iš skausmo. Kiek trunka pooperacinis gyjimas?
Violeta
Jau penkta diena po 4 laipsnio hemorojaus operacijos. Buciau zinojus, kad bus toks nezmoniskas skausmas tustinantis (po tustinimosi sienom lipu, be nuskausminamuju nei valandos) ir siaip baisu...Buciau tikrai gerus Detralex visa gyvenima, nes po ju tikrai pageredavo, bet tik reikia gerti taip kaip parasyta aprasyme.
Ina
Sveiki norejau paklaust ar panaudojus visokius tepaliukus ir pagerus tabletes ir t.t. tie iskrite hemorojaus mazgai patys sulenda is kur islinde ir vel gyveni kaip anksciau ar tai tik susvelnina ta siauba? Ir galu gale po visu vaistu naudojimo vistiek turi operuotis?
Danute
Sveiki, man neseniai padare hemarojaus operacija, 4 stadija, kosmaras, ka as kenciu. Lakstau i tualeta kas penkias minutes. Vos laseli padarai, o skausmas koks ir i vonia, taip visa dienele. Po operracijos eina antra savaite. Nezinau kiek dar reikes kenteti, man baisu pagalvoti, kad mazgai is naujo atauga. Man buvo isoreje, kiek supratau ir viduje, mane isvaziuojant niekas neapziurejo, nei recepto neisrase, nei paaiskino kaip prisiziureti, tai ka vaistininke patare, ta ir pirkau. Man tai skaudu, kad viskas atsiremia i pinigus.
Juzefa
Mano problema yra ta, kad nera isoreje jokiu mazgu, bet jauciu isangeje pastovu deginanti skausma, daktaras patare masazuoti, uzsidejus pristine naudoju hemaroidinius kremus, bet skausmas nemazeja. Ka galetumete patarti?
Wanesa
Vakar Airijoje isoperavo hemarojinius mazgus, jauciausi labai gerai po 3 valandu grizau namo. Pirmoji diena labai skausminga, tabletes nenueme skausmo, bet apsilankius pas GP po injekcijos 6 valandos labai ramu. Ir normaliai pasitustinau, zinoma su laisvinanciais. Bus matyti kaip rytoj.
Isoperuota
Prieš porą dienų atliko operaciją lazeriu. Išoperavo 5 išorinius mazgus. Buvau nusiteikus dideliam skausmui, kadangi prisiskaičiau komentarų...bet, skausmo jokio nejaučiu, geriu nuskausminamuosius ir nesikankinu, tuštintis tai pat lengva, nes geriu daug vandens ir valgau lengvesnį maistą. Džiaugiuosi, kad tam pasiryžau, nors tikrai labai gėda buvo. Patariu visiems nieko nelaukti ir nesigėdinti, nei jūs pirmi, nei jūs paskutiniai sergantys šia liga. Sėkmės ir drąsos.
Ina
Sirgau sia liga 6 metus, nutariau nesikankinti ir issioperuoti, nes daznai atsinaujindavo 3 stadija. Operavo Vilniuje nuostabus gydytojas Jonas Cincikas. Antakalnio klinikose, operavo lazeriu, aisku teko primoketi i kasa nes valstybe nefinansuoja pilnai lazerio (260 eur), taciau daug pigiau nei privaciose (1000 eur) bei ne taip skauda. Siandien ketvirta para po operacijos, valgau, tustinuosi pati. Nemalonus jausmas, bet kenteti galima, paskui butinai apsiprausti ir pasitepti israsytais tepalais po 10 min. skausmas praeina ir vel zmogum jautiesi Šypsena. Verta istverti, kad daugiau nebekenteti! Visi kiti metodai tokie trumpalaikiai.
Rytis
Gal kas galit parasyt ar jutot pasitustine svetimkunio jausma isangeje? Ar po pasitustinimo atsisedus ant kedes jauciasi kad kazkas lyg lenda vidun?
Andrius
Sveiki. Pasidalinsiu ir as su visais savo patyrimais. Sia liga susirgau dar budamas 18m. Kiek itariu visa tai prasidejo nuo dideliu kruviu sporto klube, svarmenys ir t.t. Keturiolika metu visa tai tik aktyvejo, guzai isangei ir palaipsniui didejantis kraujavimas. Zodziu nusprendziau operuotis. Konsultavo bei operavo mane Klaipedos Jurininku ligonines sitos srities gyd. V. Timinskas. Viskas butu kaip ir labai gerai, operacija praejo sklandziai, bet pooperacinis laikotarpis tai siaubas! Pradejo kieteti viduriai... zodziu kosmaras! Siandien lygiai savaite po operacijos, be nuskausminamuju nepasitustinu. O ir pasitustines krypuoji po kambari kaip pingvinas dar gera valanda. Palinkesiu stiprybes visiem sergantiem sia nemalonia liga!
Vyras
Apie puse metu kankino mane skausmas ir niezulys isangeje. Atsirado nuo sunkaus fizinio darbo (laivu statykloje). Pasinaudojau patarimu, butent siuose komentaruose. Puikiausiai padeda Ftorocort.
Tomas
Norejau pasiteirauti del hemarojaus pasalinimo. Katras variantas geresnis yra su lazeriu ar ne? Kokios kainos? As manau ji turiu jau kokie 7 metai. Kai uzeina besitustinant kraujo buna daug, labai skausmiga, bet taip per metus  kokius 4 kartus. Nusperndziau, kad reiktu pagaliau susitvarkyt tai.
Marius
Sveiki, savaite po hemorojaus operacijos lazeriu co2 atsirado guzas kazkoks. Ir skaudantis.? Gal kas kokiu minciu turit?
Zita
Ar tai normalu, kad po operacijos jau daugiau nei 3 mėn., tačiau vis dar skauda tuštinantis, net, jei ir skystos išmatos. Naudoju vidurius skystinančias priemones. Anksčiau Laktolux naudojau, dabar arbatą nuo hemorojaus. O pasituštinus, dar keletą valandų jaučiu nemalonų perštėjimą, graužimą.
Vitolis
Sirgau hemarojumi. Tikriausiai tai buvo 4 stadija, nes prie išėinamosios angos buvo susidarę guzai, kurie trukdė net sėdėti, skaudėjo, nežmoniškai niežėjo. Kai aš kreipiausi į gydytojus, buvo pasakyta - tik operacija. Tačiau viena gydytoja (tarybinių metų IV poliklinikoje) man pareiškė, kad kaip ir ji pati, taip ir man patarė gydytis panaudojant vaistą - mostelę FTOROCORT, kuria, po kiekvieno tuštinimosi apsiplovus ar kada tik prasideda niežėjimas - pasitepti šia mostele visą išeinamąją angą, esamus guzus. Ir tikrai - tai mane išgelbėjo. Per kelias dienas viskas praėjo ir po šiai dienai nereikia jokios operacijos. Apie tai jau esu pasakęs keliems panašiems ligoniams ir kurie man dėkojo už šį patarimą. Tai tikrai stebuklingas vaistas, gelbstintis nuo hemarojaus. Tai FTOROCORT.
Jolita
Sveiki. As taip pat po ka tik darytos lazerines koaguliacines hemorojaus operacijos. Laura, sakykit, kaip savijauta Jusu po operacijos iki dabar? Kokius vaistus dabar naudojate? Ar yra po truputuka pastovus kraujavimas, ne tik tustinantis? Aciu is anksto uz atsakymus.
Laura
Aš šiandien jau po antros, šį karta lazerinės operacijos. Man atrodo, kad pagrindinė ligos priežastis yra sėdimas darbas ir nervinė įtampa... Bent jau taip man ir nieko čia nepadarysi. Geriant DETRALEX tabletes, beveik visada sumažėja iki minimumo mazgai, praeina skausmas, bet ar gersi vaistus visą gyvenimą?
Jelena
Turiu ta beda jau 21metus. Pries 10 metu 3 stadijos isoperavo lazeriu, po 3 metu ataugo ir dar didesni mazgeliai, nekalbant jau apie skausma patirta operacijos ir po jos metu...Siuo metu labai pablogejo, bet nezinau ar dar karta ryzciausi tokiai baisiai procedurai, labai noreciau susidurti su ismananciu ir galinciu patarti koloproktologu, kuris visu pirma turetu atlikti visus butiniausius tyrimus, ko pirmoje mano patirtyje nebuvo. Privati klinika galvojau bus geriau, bet tai labiau primine konvejeri, pavyko, susimokekite, sekantis... Liudna, esu dar jauna moteris ir taip noreciau netureti tos bedos.
Marius
Kentejau 3 metus, 3 stadija hemorojaus. Pagaliau pasiryzau ir isoperavo, tai siandien 4 para jau, o skausmas nezmoniskas be nuskausminamuju net nusislapint neina, bijau pagalvot kai tustintis reiks.
lorra
Propolio aliejus isgydo hemoroju. Nieko geresnio nera.
Toma
Sveiki. Man hemorojus prasidejo po gimdymo, kai pagimdziusi nesitustinau apie savaite. Tada pirmas pasitustinimas buvo skausmingas. Po menesio gal tik supratau, kad turiu ta beda, bet tada tik stengiaus suderint mityba ir stengiausi nepanikuoti. Tada gal po pusmecio supratau, jog tebeturiu ta liga. Pradejau naudoti specialu krema. Kartais panaudodavau ledukus. Liga aprimo, bet vel atsinaujino. Kreipiausi pas daktare. Ji patare naudoti specialu tirpala is skaiduliniu medziagu, kad tustinimasis butu normalus. Praejo jau 4 menesiai ir pastebejau, jog mazgai labai isdidejo. Sunku tustintis. Kartais tustinantis iskrenta mazgas. Ismatos buna siauros. Pradejau naudoti zvakutes. Jos kazkiek padeda, bet mazgai nedingo. As dirbu fizini darba. Stengiuos gerti daug skysciu. Geriu specialius gerimus su lasteliena, bet nesijauciu geriau. Jauciu, kad be medikamentu nesugebu pasitustinti. Taciau turiu toki bloga jausma ( tikiuos jis klaidingas), kad liga yra kazkur giliau. Beje turiu pamineti, kad po gimdymo o ir dabar dar pasitaiko naktimis ir tik naktimis pabudus jausdavau buka skausma pilvo sone apacioj. Toks jausmas , kad tas skausmas mane pazadindavo, bet jis staiga dingdavo. Atrodo, kad sapnuociau. Beje kraujuot nekraujuoju. Ismatose tik buna gleiviu. Nejauciu ir dideliu skausmu, taciau pagal vizualu vaizda manau, net nesuprantu kodel man nera taip skausminga kaip kad daugeli apraso. Baiminuos, kad turiu rimtesniu problemu Liūdesys
Venas
Man su II laipsnio simptomais padėjo kovoti Hemoro arbata. Aišku, manau kad ir specialūs vaistai yra reikalingi, bet arbata tikrai padėjo, ypač su užkietėjimo bėdomis.
Darius
Kai jau pastebit, kad gali būti ši liga, reikia ką nors daryti. Mano senam pažįstamam buvo, bet tik skundėsi ir nieko nedarė, kol visai nepablogėjo ir reikėjo operacijos. Jeigu laiku pakeisit gyvenimo būdą, sportuosit, vartosit mažiau alkoholio, sveikiau valgysit, ankstyvoj stadijoj naudosit detralexą ar kitus vaistus, nebijosit nueiti pas daktarą išsitirti, tai nereiks paskui taip dejuoti. Aišku, užjaučiu tuos, kurie jau nebegali nieko padaryti. O kitiems linkiu įdėti daugiau pastangų.
Salle
Labas, as taip pat turiu vidini hemaroju. Dirbu sunku darba, tai kaip taisykle visada pasirodo vasara. As gydau taip: prileidziu i vonia silto vandens, iberiu druskos su jodu, zinoma negailiu ir paguliu gera pusvalandi, galima ilgiau. Man padeda po pirmo karto, pagulejus vonioje. Ne tik gydo hemaroju, bet ir odos ligas. Jei man puliuoja, taip pat gydau tokiu pat metodu. Patariu daug gerti vandens. Maziau kavos, arbatos, daugiau vandens.
Gabriele
Mano tetis serga vidiniu hemarojumi ir as nerimauju del jo.
amba
Pries 10 metu apsinuodijau maistu ilgai viduriavau kol atsirado kraujo. Nulekiau pas kloptorologa tas diagnozavo 3 laipsnio hemoroju ir rauko iplesa, tai va ka jis israse niekas netiko ismeciau ir negeriau... vaistineje gera vaistininke dave hemorol zvakuciu jos viska sutvarke plius turite keisti gyvensena netupeti ilgai nesedeti tualete nestangintis, tie mazgai iskrenta, bet po to jie vel sugryzta ir viskas susitvarko. Jei sukraujuoja uztenka pora zvakuciu hemorol. Kol kas as su juo susigyvenu, smagu jei kam padejo mano patirtis.
Igoris
Labai puikiai padeda fototerapija. Proceduros trukme 5 min. ju reikia iki 5 ziurint kurios stadijos hemorojus. Dazniausiai uztenka 2.
AS
Bravo, neklaidink zmoniu, alkoholis tirstina krauja, o ne skystina. Todel jo vartoti negalima sergant sia liga.
aksoma
Geras, patikrintas budas - lazeriu. Pries menesi atliko operacija - dabar jau nieko nejauciu, nors buvo 3 stadijos hemorojus. Skaudejo tik tiek, kol sugijo trys skylutes 5-8mm, pro kurias ivedinejo lazeri.
Egle
Man padejo Lepicol milteliai, kurie yra su probiotikais ir gerosiomis bakterijomis, plius skaidulomis. Taciau tik nustojus vartoti, vel atsinaujino hemorojus...gaila, kad po gimdymo negaliu daug vaisiu ir darzoviu valgyti, nes pati maitinu...
Bravo
Lažinuosi, plaukimas ir bėgimas tam tikrai labai padeda, ypač plaukimas - juk jo metu dirba praktiškai visos raumenų grupės ir kraują išskirsto tolygiai. Buvau šiandien vaistinėj, deja, pardavė tik tepalą nuo skausmo, sakė, reikia detalesnės gydytojų apžiūros... Ir kaip man su juo nužudyti tą brudą? Skausmas man ne problema...Jaučiu, reikės visus savo darbus stabdyti, mat dirbu sandėly iškraudinėju konteinerius ir nesvarbu ar su technika kraunu, ar ne (sėdimas darbas tikrai kenkia, stovimas taip pat), manau tie sandėliai ir buvo priežastis to niekšelio atsiradimui. Protiškai galiu kalnus nuversti, ištvermės daug, bet, deja, kvailas kūnas sako ką kitą. Tarp kitko, mano istorija tokia, kad jis atsirado susijungus visoms blogybėms į vieną: 1. Dirbau konteinery kaip gyvulys, greitai, stipriai ir daug prakaituodamas. 2. Turėjau keletą stiprių pagirių. 3. Dviračio sėdinė spaudė...4. Sėdėjau ant kieto grindinio..5. Daug streso- mokslas, darbas 3-5h miego, max. Ir viskas faktiškai vienu metu!!! Tai va, prieš tai gyvenau taip pat aktyvų gyvenimą, tačiau kitaip aktyvų- daug daugiau laksčiau, krepšinis ir pnš., bet laikai keičiasi ir perėjau prie sunkių dėžių ir labai gero darbuotojo titulo. Orai atšils, reikės pradėti lakstyti, nes manau jau 4 stadiją greit gausiu, jei dar negavau, bet su sportu, turbūt žvakutėm ir jos įmanoma išvengti, jei ne, grįšiu ir operacijai ruošiuos. Tik įdomu kiek laiko po jos (dažniausiai), sunku atsikelti, nes man norisi visko vienu metu - nesu kantrus. Be to, ar po operacijos galima vairuoti automobilį iš karto? Ojo joi, jaučiu visą aparašymą to hemorojaus padarysiu - mokslinę analizę...
Bravo
Ir man pasitakė ši kančia, faktiškai tik kraujagyslių trombozė, kaip ją apibūdino gydytojas. Išrašė posterisan žvakučių ir cyklo forte kapsulių - vartojau daug, atsibodo, tiksliau per toli nuo Lietuvos vaistinės esu. Pradėjau kovoti pats. Esu tikras, kad kava ir turbūt daug kas kita, kas sukelia kraujo spaudimą, tam nepadeda- taip pat pipirų nepatarčiau naudoti Juokas. Tačiau alkoholis skystina kraują, todėl nepritariu daugelio nuomonei, jog jis kenkia. Daktaras užsiminė tik, kad padauginus organizmui reikalinga daug skysčių- tai galėtų būti priežastis, tačiau pats alkocholis- nemanau (galbūt mano nuomonė tik kaip bobučių pasaka, bet aš ja tikiu). Bandžiau daug ką tam niekšeliu (mazgui) padaryti, kažkaip nesėkmingai, net galvojau, kaip čia jį pašalinus - per mažą skylutę išspaudžiant, vienintelė problema, kad tai kraujagyslės ir gana pavojinga - todėl, kol nežinau viso plano, daug veiksmų vargu ar verta imtis. Tačiau visais įmanomais būdais bandau tą trombą sunaikinti, galbūt yra kokių nors naudingų patarimų, kas jį sužalotų pakankamai?
inga
Ar normalu, kad po hemorojaus chirurgines operacijos 8 dienas paciam neiseina nei tustintis, nei slapintis? Ar reiktu sunerimti? Gydytojas sako, kad tai del jauno amziaus - 31 m., bet skausmai neimanomi. Ka daryti?
Tomas
Sveiki, dėl šios ligos kreipiausi pas šeimos gydytoją, mane paskyrė pas chirurgą. Norėčiau pirma išsitirti ir pabandyti nechirurginius gydimo metodus, kur Kaune galėčiau kreiptis pas gydytoją - koloproktologą?
Inga
Labai gerai padeda vaistai detralex, galima kartu vartoti su žvakutėmis į išangę, riboti alkoholį, žiūrėti maistą, kad nekietėtų viduriai.... ir aišku daugiau judėti...
Zigmas
Pas mane yra isangeje gumbelis. Man ji prilietus skauda. Be to lyg nieztetu as manau, kad man issorinis hemorojus. Tad noriu paklausti ar man galima ji paciam isgydyti pvz. mityba, stengtis netrinti gumbelio, saugoti nuo trinties. Ar man reikia bet kuriuo atveju kreiptis i gydytoja. Na zinot, nemalonu butu geriau, kad pats isigydyciau. Tai kaip? Pats galiu isgydyt ar reikia gydydytojo pagalbos?
ji
Man atrodo man mazgų kaip ir nera, tiesiog labai niešti išangę. Kokį tepala reiketu naudoti?
Magde
Iškritę mazgai nebesulindo patys, bet pradejus naudot kompleksinį tablečių, žvakučių ir tepalo gydymą, stipriai sumažėjo. Pagal žmonių pasisakymus, operacijos geriau nedaryt, nes vel atauga, ir dar daugiau. Bet ką galima dar padaryti, kad kaip nors gyventi su šia liga be ypatingų kančių
Tomas
Sveiki, man 18m, kaip suprantu man pasireiske hemarojus yra susiformaves 1 isorinis mazgelis. Ar yra koks liaudiskas budas, kaip tai sutvarkyti, ar butina kreiptis i daktarus ir pirkti medikamentus ? Aciu uz patarimus.
de
Nieko nezinojau apie tokia liga kol nepasireiske mano seneliui. Jam 80 metu. Man net 30 ner. Kraujavimas nera nuolatinis. Karta i metus buna stiprus, dazniausiai isvis nekraujuoja. Gal ka patartumet?
anonimas
Kai pradejau begioti hemorojaus pojuciai sumazejo jau po keleto dienu, po savaites ar keliu praktiskai visai nebejauciau. Manau tai pagerina kraujo apytaka sioje srityje ir palengvina hemorojaus simptomus, o gal ir gydo. Pabandykite, gal ir jums pades.
ona
Neįsivaizduoju kaip gali hemarojų pagydyti, su juo draugauju nuo 17 metų, nors jau esu 46 metų, vis kamuoja ta palydovė. Kai buvo 18 metų nuėmė 3 išorinius mazgus (operacija) išorėje tvarkoj buvo, po gimdymo (22 m . buvo) , vėl pablogėjo, praėjus daugiau kaip dešimtmečiui viduj priaugo polypų, gydytojas uždėjo gal kokius 5 žiedus, bet pasirodo nieko panašaus, praėjo keletas metų ir vėl tie mazgai ataugo ir dar daugiau atsirado. Važinėdavo po Lietuvą gydytojas Butkus, padarė tiesiosios žarnos tyrimą, sakė - vėžio nėra, tik dabar galvoju ar čia buvo iki galo ištirta, ar tik žiedai uždėti...  Tikrai netiesa, kad jie nebeatauga, praėjus keleriems metams ataugo,  ir naujų dar priaugo, skausmas, kuris jaučiamas net audiniuose, kartais tuštinantis net kraujas pasirodo iš vidaus,  manau, kad jau nelabasis, bet kaip tiksliai sužinoti?
raminta
mano draugui trecia stadija. zinoma jis kreipesi i daktarus, bet man paciai idomu ar sunkiai kilnodamas gali toki darba dirbti ir per kiek laiko tai pagydoma? Liūdesys
antanas
30 metu turiu ta liga. dabar labai paastrejo. siulau negerti jokio alkocholio, nezinau tik kavos poveikio, manau nekenkia. labai padeda zvakutes tik klausiu kiek kartu galima kartoti ta kieki kur yra dezuteje?
infoma.lt
Šiuo ir visais kitais avejais rekomenduojame kreiptis į gydytoją. Hemorojų gydo gydytojas - koloproktologas. Diagnozuoja ir gydo gaubtinės, tiesiosios žarnos bei išangės ligas (hemorojų, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, tiesiosios žarnos iškritimą, divertikuliozę, nespecifines uždegimines storosios žarnos ligas, išangės pūlinius ir kt.).
Sigita
sveiki, noreciau paklausti. is situ straipsniu itariu kad man yra 3 laipsnio hemarojus. pati vaistineje nusipirkau mastu s tepalo, ispat pradziu padejo, dabar jau nelabai. ar galeciau naudoti lidoposterin tepala? ar padetu jis man? ir kas jei tarkim pati gydyciausi tepalais nepasirodziusi gydytojams? ir aplamai kur kreiptis del sios ligos? aciu.
Matas
As jau gan ilgokai sergu sia liga visdar turiu 3 o gal net 4 stadijos hemaroju! Seip pagal mane daktarai turetu duoti psihologo pagalba sia liga sergantiems zmoniems nes as sergu jau metai laiko o apie sia liga nieks nezino Nesamonė  Nesamonė  Nesamonė
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
I.Džiugienės privati klinika
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
Medikvita, UAB