Lūpų pūslelinė - herpes virusas, paprastoji pūslelinė. Pūslelinės simptomai, gydymas.

herpesMetų laikų kaita, oro sąlygų ir temperatūrų svyravimai daro didžiulę įtaką organizmui, silpnindami jo imunitetą, sugebėjimą priešintis virusų sukeliamoms ligoms bei infekcijoms. Vienas iš aktyviai tuo metu pasireiškiančių virusų yra herpes virusas, kitaip dar Herpes simplex virus (virusas) ar tiesiog HSV, sukeliantis lūpų, veido srities, pečių, rankų, juosmens, kojų, gleivinės ar lyties organų pūslelinę. Labiausiai paplitusi yra HSV-1 viruso forma - herpes labialis, sukelianti lūpų pūslelinę. Antra pagal paplitimą yra HSV-2 viruso forma – herpes genitalis, sukelianti genitalijų, išangės pūslelinę.

Negydoma ir išplitusi lūpų pūslelinė tam tikrais atvejais gali komplikuotis ir sukelti galvos smegenų ir minkštūjų dangalų uždegimą - meningoencefalitą, įvairius kaklo, sprando srities, pakaušio nervų uždegimus, raumenų skausmus.

Herpes virusas priklauso DNR turinčių, Herpes viridae virusų šeimai. Remiantis interneto šaltiniais, įvairių pūslelinę ligą sukeliančio viruso formų nešiotojų skaičius visose valstybėse yra skirtingas.

Vienose šalyse ar jų regionuose gali viršyti net 80% gyventojų skaičiaus, kitose vos 10-15%. Kai kurie iš mūsų nė nenutuokia esą viruso nešiotojai ir tik susilpnėjus imunitetui dėl netinkamos mitybos, alinančio darbo, patyrus stresą, sunegalavus, peršalus, padauginus alkoholio ar tiesiog vėjui ir saulei nugairinus veidą ir išdžiovinus lūpas, pajunta herpes viruso poveikį. Taipogi herpes virusu užsikrečiama kontaktuojant su sergančiu žmogumi oraliniu, lytiniu būdu, naudojantis sergančio asmens daiktais, maisto įrankiais, indais.

Užsikrėtus, herpes virusas "įsitaiso" nerviniuose mazguose, limfocituose, seilių liaukose ir organizme išlieka visą gyvenimą. Susidarius palankioms sąlygoms, herpes virusas vėl suaktyvėja ir sukelia pūslelinę ligą, kuri linkusi pasireikšti vis tose pačiose kūno vietose.
Herpes simpex viruso inkubacinis laikotarpis gali trukti nuo 2 iki 21 dienos.

Kūdikiams ir vaikams Herpes virusas gali sukelti kūdikių virusinį (herpinį) stomatitą.

Pūslelinės (herpes) simptomai

Pūslelinės simptomai pasireiškia staiga. Viruso pažeistoje vienoje ar keliose vietose pajuntamas diskomfortas, ima perštėti, liečiant juntami mazgeliai, patinimas. Per keletą valandų tose vietose iškyla vandeningos pūslelės, kurios gali susilieti i vientisą darinį, juntamas deginimas, tempimas. Gali netgi pakankamai stipriai padidėti aplinkiniai limfmazgiai, skaudėti galvą, pakilti temperatūra, varginti raumenų skausmas, silpnumas. Esant sunkesniems atvejams, liga apima didesnius, aplink pažeistas vietas esančius, plotus. Jei pūslelinė pažeidžia sprandą ar pakaušį, gali stipriai patinti limfmazgiai, dalis ar visas pakaušis, kamuoti įvairūs diegiantys skausmai, kaklo raumenų spazmai, stiprus spaudimas pakaušyje, dėl patinimų ir skausmo darosi sudėtinga miegoti. Šiuo atveju pūslelės gali būti praktiškai nematomos, tačiau jas galima užciuopti kaip vidinius skausmingus mazgelius.

Po kurio laiko pūslelės trūksta, išbėga skystis, susidaro žaizdelės, kurios ilgainiui užsitraukia šašais. Pūslelinės simptomai gali tęstis 1-3 savaites, kol užgyja visos viruso pažeistos vietos. Lengvais atvejais simptomai tęsiasi 3-5 dienas.

Pūslelinės (herpes) gydymas

Vos pajutus pirmuosius herpes simplex viruso sukeltos pūslelinės požymius, rekomenduojama pažeistas vietas tepti Acikloviro turinčiais ir džiovinantį poveikį darančiais tepalais ( Acic, Aciclostad, Zovirax ), Carbosan geliu. Galima vartoti geriamas tabletes ( pvz. Acic ), kurios mažina viruso poveikį iš vidaus. Ypač geriamos tabletės rekomenduojamos sudėtingesniais, sunkesniais ligos atvejais. Taip pat galimos injekcijos į veną.

Vandens procedūros nedaro didelės neigiamos įtakos pūslelinei, tačiau prasidėjus žaizdų gyjimui, nuo vandens atmirkę šašai gali būti nubraukti užkliuvus ar valantis rankšluosčiu, kas gali sukelti trumpalaikį žaizdų kraujavimą, ypač dažnai pasitaikantį sergant lūpų pūsleline. Dažniausiai pažeistos vietos visiškai užgyja, tačiau esant sunkesnėms formoms gali likti randeliai.

Liaudyje naudojamos pūslelinės gydymo priemonės:
• Pajutus pirmuosius požymius, pažeistos vietos tepamos cinko turinčia dantų pasta ar spiritu.
• Neiškilusios pūslelės šaldomos ledo gabalėliais.
• Dedami česnako ekstrakto kompresai.
• Žaizdos vilgomos alavijų (Aloe vera) sultimis.

Lūpų pūslelinės, kitas kūno vietas pažeidžiančios pūslelinės (herpes simplex viruso arba trumpiau HSV) profilaktika

Herpes simplex virusu arba tiesiog pūsleline užsikrečiama įvairiais būdais kontaktuojant su sergančiu pūsleline žmogumi, todėl reikėtų vengti tiesioginio kontakto su tokiu asmeniu. Nesiliesti, nebučiuoti, neturėti lytiniu santykių ( jei sergama HSV-2 forma - lytinių organų pūsleline ) bei nesinaudoti bendro naudojimo daiktais, indais, maisto įrankiais.

Dažnas sunkesnių susirgimų faktorius yra dideli orų ir klimato pasikeitimai atostogų, kelionių metu, neatsargus naudojimasis oro kondicionieriais.

Higienos reikalavimų paisymas, lytiniai santykiai naudojant prezervatyvą, odos priežiūros ir apsaugos priemonių naudojimas, žalingų įpročių atsisakymas - gali sumažinti tikimybę susirgti pūsleline (herpes). Ypač svarbus ar kone svarbiausias faktorius gera ir kokybiška mityba, organizmui reikalingų vitaminų ir maisto papildų vartojimas, organizmo imuniteto stiprinimas, sportas ir sveikas gyvenimo būdas.

Komentarai [107]

Loreta
Geriausiai padėjo vaistai ANTI-HERPES oil, rusiški. Keletą metų buvau pamiršus simptomus.
Giedre
Sveiki, man jau keli dešimtmečiai kaip prasideda lūpų pūslelinė rudenį (ir iš kuri ji kalendorių pažįsta?), taip iki šiltojo laikotarpio. Be abejo naudoju tepaliukus, rudenį tablečių kursą sugeriu, bet vėl atsinaujina kas kelios savaitės. Nepadėjo ir dar sveikesnis gyvenimo būdas, vaistinėse randami vitaminų kompleksai. Visokios literatūros prisiskaičiau, visko išbandžiau (straipsnyje minėti ir neminėti liaudies būdai nepadėjo), išsigydyti nepavyko, bet atradau būdą kuris labai padeda - šalia tepaliuko gerti greipfrutų ekstrakto. Vienintelis kuris, jei pradedi gerti kai pati pradžia, tai ir praeina. Ištisai negeriu dėl finansinių sumetimų (ir manau kas per daug - nesveika), bet taip jau keli metai žaidžiu ir iki pūslelių neprieinu. Firmos nesvarbu kokios, išbandžiau visus vaistinėse gaunamus - man veikia visi. Sėkmės gydantis!
Karolis
Sveiki, man ta lupu pūslelinė kartojasi gan dažnai, jau nebegaliu kaip kankinuosi Liūdesys. Ir kiek pastebėjau būdavau užsienyje, Vokietijoje virs 2 metu , Norvegijoje kur salta būdavo viskas tvarkoje, nebuvo pūslelinė iškilusi nei karto. Bet ne, grįžk čia i Lietuva ir iškarto bėdos. Sis herpes virusas matyt priklauso nuo aplinkos oro, nervu. Tiesiog baisu...užjaučiu jus visus.
Anonimas
Su sia liga kovoju jau 3 metai. Niekada nebuciau pagalvojus, kad turiu si virusa, nes niekada neturejau jos ant veido, lupu. Deja, atsirado ant lytiniu organu. Su sia liga kovoti beprasmiska, ji pasireiskia net nesant stresui, pagal ja simptomus pasakyti kada lis. Dazniausi jos proverziai keiciantis orui ypac pries lietu. Kol sauleta ir silta jokie simptomai nesireiskia. Dariausi tyrimus turiu visu tipu herpes. Todel gydytoja israse Valaciclovir Actavis 500mg, kol vartoju, jokiu simptomu ar pusleliu nera, labai palengvino gyvenima tik deja, labai kenkia inkstams. Sie vaistai ir nera pigus - menesiui kainuoja apie 33€. Nustojus juos vartoti simptomai pasireiskia jau po savaites. Sekmes visiems atrandant savo buda kovojant su sia liga.
Egle
Kažkas skundėsi, kad vyras parnešė ligą namo...norit tikėkit norit ne, bet aš su vyru jau dešimti metai, o išdavusi niekada nesu. Su herpes 2 kovoju jau gal 4 metai. Pasireiškia labai retai bet...Niekada nesu jo turėjusi iki tol! Daktarui sakiau, kad su vyru gyvenam jau tiek metų, išlindo tik po 5-6! Sako gerai pagalvok... Aš žinau, kad neišdaviau ir vyrui niekada nebuvo pasireiškę! Vadinasi ne lytiškai perduota. Aš turiu įtarimą, kad pirmą kartą tualete atsisėdau nepasitiesusi popieriaus... Po kelių dienų ir pasirodė pirmosios puslelės! Daktaras aiškina neįmanoma! O kodėl kitur rašo dalijantis sekso žaislais perduodama? Kodėl sako neskolink lupdažių? Vadinasi įmanoma pasigauti, ne odos kontaktų. Tiesiog bakteriją. Mano daktaras nepripažįsta ir liepia man galvoti, kad turėjau kitą. O man žiauriai pikta, nes to nebuvo.
Linas
Padeti galite sau tik jus pati. NĖRA vaistu nuo puslelines. Realiai sveikas gyvenimo budas,  REGULIARUS sportas ar kita aktyvi veikla, kokybiska mityba, praktiskai JOKIO alkoholio ar kitu zalingu iprociu...Imunitetas sustipres, pasitrauks ivairios persalimo ligos ar negalavimai, tuomet ir pusleline pamirsite. Kito būdo nėra...vaistai tik iliuzija, pavartoji, rodos padeda, bet tik trumpam kol viskas nepasikartoja is naujo.
OMG
Ar kas bandete Valtrex vartoti? Kokie ispudziai? Ar padeda sis vaistas? Skaiciau atsiliepimus internete apie siuos vaistus, sako, kad daugumai padeda ir ne taip daznai kartojasi si liga, vos kelis kartus per metus. Si liga kankina jau 3 metai per menesi 2 kartus. Eisiu pas gydytoja prasyti, kad israsytu Valtrex. Ar esate apkrete zmoniu? Kai susirgau sia liga 3 metai, kaip neturejau beveik jokiu santykiu, bijau, uzkresti zmones, jauciuosi, tarsi raupsuotoji. Padekite!!!
Asta
Sveiki, ir as i jusu gretas...Turiu ir as si virusa. Ant lupos, tai pasitaiko, bet sakyciau labai retai, bet va ant lytiniu organu, tai kiekviena menesi po menstruaciju atsiranda
Nekenciu puslelines
Ir mane kamuoja si baisi liga. Metus laiko nebuvo ir vel iskilo and lupos lyg niekur nieko, niekur negaliu eit atrodau baisiai...laime specialaus kremuko turiu vaistinelej tai iskart patepiau.  Dar kartais cesnako patepu, bet nelabai padeda...o specialus pleistrai kiek pastebejau tik ilgina gyjima, nors raso, kad atvirksiai...plius kas 5 metus man pusleline atsiranda ir ant zando, cia tai is vis baisu, nes atrodo slyksciai ir neina uzmaskuoti, o i darba tai reikia eiti...bet niekas nepadeda, ko tik nebandziau Liūdesys
Ugne
Prieš pora metu susipazinau su pusleline, tik ne ant lupu, bent jau virsutiniu. Pirma karta kada si pusleline pasirode, buvo siaubinga, nezmoniskas skausmas, nei sedet nei stovet, atviros zaizdos, net i tualeta nueiti neimanoma. Po pirmo karto taip daugiau nebebuvo, atsirasdavo kelios skausmingos pusleles kas pora menesiu, bet savaites begyje praeidavo, kaip ir susigyvenau su tuo nemalonumu, nes iseities nera. Vos pajutus truputi ka ir tepu tepaliuku. Bet viena ryta pabudus pamaciau lyg ir spuogeli kylanti ar tai ikandima ant rankos, zinoma reikejo pakrapstyt ir pakasyt, dienos begyje supratau, kad tai ne spuogelis, o tikru tikriausia pusleline. Ant rankos! Viduryje tarp alkunes ir rieso. Daug pusleliu mazuciu. Siaubas kazkoks, taip nepatogu ir skauda. Ar dar kam nors taip buvo ar yra? Ar taip gali buti?
Rūta
Apturiu si dziaugsma kelis kartus i metus, pastebejau, kad su amzium stipreja... Dabar lupos isberiamos stipriai, lieka randai... Ryt i darba, dirbu su zmonem, o lupos sutine, na negaliu, kokia slyksti liga. Ir prasidejo klastingai, nejauciau, kol nepatebejau, vieni lyg ir praeina, bet nauji keliasi. Susinervinau nerealiai, man dar nebudavo toko maratono, kad ir stipriai isberdavo, bet vienu kartu, o ne tai, kad vieni dingta, kiti atsiranda. Siaip nesidazau, bet dabar reiks spakliaus sluoksni uzvaryt, lupdazi naudot ir darbe pastoviai lakstyt tusuot visa ta grozi. Bet vis tiek matosi sutinimas, storesne viena lupu puse, kaip ragana kokia atrodau.
Migle
Gal kas naudojo BRIVUDIN nuo puslelines? Kokie atsiliepimai?
besikankinanti
Herpes pirmo tipo turiu jau seniai, bet del to emiau maziausiai pergyventi, kai uzsikreciau antro tipo herpes virusu, kitaip tariant genitaliju, su tuo kankinuosi jau apie 8 metus, daug visko isbandyta, tepalu, vaistu, papildu, vitaminu, ir taip beveik kas menesi, o kartais ir kelis kartus i menesi Liūdesys bet vienintelis kas pristabdo (o kartais isvis sustabdo) ju kilima, tai cesnako tabletes, yra vaistineje. Tikuosi farmacija patobules ir atsiras budu kaip to meslo atsikratyti. Sekmes visiems mano likimo draugams.
Kamilė
Herpis mane kamuoja jau kokias 5 dienas. Jis negyja. Jis pleciasi per visa veida, atrodau kaip baidykle... Visas veidas nusetas spuogais, lupos sasuotos, linfmazgiai istine, temperatura, skauda galva. Prasau padekit! Kokius vaistus man naudoti? Prasau, pasakykit kokiu vaistu man reikia? Tableciu, tepalu...
Lidija
Sveiki. Mane pusleline irgi pamyli po 3-4 kartus i metus. Man buna tik ant lupu. Tikrai uzjauciu cia rasiusius, kam tai atsiranda neitiketinose vietose. Pastaruoju metu as naudoju amerikietiskos kompanijos produktus Stemtech del kitu sveikatos sutrikimu, bet, kai atsirado pusleline, ji praejo neiprastai greitai-puliavo tik diena ar dvi ir tai neskausmingai. Neuzilgo vel atsirado, istorija pasikartojo. Labai keista. Esu tikra, kad tai del Stemtech. Uzgijo fantastiskai greit ir be kanciu. Ateity tikiuosi nuo to pasveikti ar bent kelis metus to netureti.Visiems sveikatos!
Patarimai
Sveiki, herpeso pažeistą vietą, jei nespėjote per kelias valandas nuo atsiradimo "užgesinti" aciclovir sudėties  vaistais,  sausinkite plaukų džiovintuvu, miltais, krakmolu. Stebėkite - pūslelinė pasirodo po streso, pykčio, per  PMS... Išvada - kuo mažiau neigiamų emocijų. Valdykite pūslelinę, kaip suprantu, jos atsikratyti visam laikų galimybių nėra.
Arvydas
Sveiki, norejau su jumis padiskutuoti drauge,sia liga zinau iki kaulu, reguliariai susergu kas 6 -7 metus del pacio kaltes. Mano simptomai buna tokie: zaizdom visa burnos gleivine nuseda. Nevalgau kieto maisto apie 10 dienu. Zaliu kiausiniu baltimu rijima renkuosi Mirktelti, nereikia jokiu vaistu. Gulejau ir santariskese, ir kur tik buvau visi peza, maiso herpes su stomatitu nors pas mane ir penis zaizdom neatsilieka nuo burnos. Gydymas - kuo daugiau leidziamo vitamino C ar jei yra galimybe valgyti kyvius. Vitaminas C - geriausi vaistai pries sita virusa. Jei labai jau skauda, saltalankio aliejumi teptis burnos gleivine..siaip i diena 5 kyviai - po 4 dienu kaip agurkelis.
Donata
Man sita problema atsirado tik dabar. Kovoju jau savaite, bet atsirado kitos problemos. Pakilo temperatura ir net smakra skauda. Nezinau ar cia susije bet kazkur skaiciau, kad pirma karta turint pusleline gali buti karsciavimas ir net dantenu uzdegimas. Gal kas ka patartu? Naudoju compeed pleistus, aciclovir tabletes. Nezinau ko dar imtis... Liūdesys
Emilija
Mane irgi kamuoja puslelinė, vis būdavo maži spuogiukai ant lūpos, patepdavau acic ir praeidavo. O va šiandien du dideli vienoj lūpų pusėj. Gėda išeit kažkur, baisiai atrodau Liūdesys sutino visa lūpa, atrodo nesimetriška o vaistukų įsigyt neturiu galimybių dabar... išraskit kas nors vaistus! Ši liga užkniso juodai...
Nijole
Labai padėjo Fucidin, nuėmė skausmą, deginimą, sausumą. Ištepiau riebiai nakčiai, ryte pamuilinau, pridėjau švarią servetėlę, pūslė sukiužo. Užklijavau pūslelinės pleistrą. Vakare nuėmus jį jau tepiau cinko tepalu. Cinkas ir muilas sausina žaizdą kai pūslė pratrūksta. Tik atsargiai neapkrėsti kitų vietų.
Rima
O as turejau santykiu su dantistu. Ir stai jau visas menuo neatsikratau sio malonumo ant lupu. Vos viena isgyja, issoksta kita.
Asmi
Kai jau geriamas acikloviras nebepadeda, reikia keisti ji i Valtrex. Brangiau nei acikloviras, bet reikia maziau tableciu isgerti ir recidyvai retesni buna. Bet ateina toks laikas kai ir Valtrex nebepadeda...
Monika
Mano pusleline ant lupos atrodo labai klaikiai. Tepu tepalu (tepalas cinko oksido) bet jis man nelabai padeda. Man pusleline jau 5 diena. Patarkit man tepala gera kuris man isgydytu ta pusleline.
Lietuvis
atsibodo tas Herpis jau galutinai... kaip visada iskyla ne vietoj ir ne laiku... ryt gimtadienis mano, o kaip tycia siandienos ryte iskilo vadinamasis Herpis ... Norejau gerai praleisti laika su savo mergina, bet atrodo, kad neiseis...
Raminta
Na vat, as kaip ir dauguma is  jusu sergu sia nervinancia liga. Visada su savimi nesiojuosi compeed pleistriukus, bet si beda istiko mane ryte, kaip jau buvo per velu, o velu todel, kad sie pleisrtiukai yra Dievo pagalba tada, kai persti lupa, uzsiklijuoji, ir po poros valandu viskas puiku, nieko nera, net paraudimo. Bet kadangi jau pas mane spuogiukai, beda Liūdesys Taciau naudoju tik pleistriukus, jau kelis metus. Tepaliukai, tabletes, nepadeda, nes jie sukelia skausma, dziovindami spuogiukus, kai plysta jie ir t.t. tie kas turi si dziaugsma supras mane Šypsena taciau sie pleistriukai gyjimo metu neissausina pazeistos odos, keiciuosi juos pora kartu per diena, zaidza visada buni dregna nu ju, ir mazeja, aisku matosi pulinukai, bet viskas gyja po pleistru, graziai ir neskausmingai, o tai yra svarbiausia, nors aisku, tai truks minimum 4 dienas. Sekmes visiem, turekit po ranka pleistriuka ir uzsiklijuokit kai pradeda niezteti, pamatysit rezultata Šypsena
Fausta
Uzjauciu visus, kuriuos kamuoja sita nesamone, o kartu ir save... Mane pusleline visad aplankydavo i sezona bent po pora kartu, o sia vasara kaip niekad stipri. Kai prasidejo ant lupos, tai tesiasi visa menesi, abi lupos istine, sasuotos, pagelte, baisu... nesinori ne i gatve eit. Geriau du kursus Acic tableciu - lyg ir padejo, bet vos sasai nukrito, tuoj kitos dygt pradejo... dabar tepu acic tepaliuku vos pajuntu niezuli ir padeda, bet pabaigos kol kas nematyt... dar toki dziaugsma nuolat turiu ant pirsto. Negaliu patiket, kad isgydo mirtinas ligas, o sitos bjaurasties - ne...
Coliuke
Sveiki. Turiu ir as ta lobi ant lupu, nosies, smakro-atrodau klaikiai. Pastebejau kad man atsiranda sustresavus, kai esu pervargus arba kai truksta miego, kartais nuo persikaitinimo sauleje. Siaip tai turiu herpes virusa labai daznai, kiekviena menesi reguliariai. Naudoju acic ir zovirax- nieko gero. Esu kaitinus duonos gabaliuka ir dejusi ant tik pradedancios niezeti puslelines - tada padejo. Siandien jau tepiau tea tree oil...ziuresim.
Sigita
Sveiki, perskaičius komentarus, panorau pasidalinti ir aš savo patirtim. Tiems kam lūpų pusleline. Aš tai  turiu keleta tepaliuku ir kai jau pajuntu niežti lupa tai kaitalioju ir man greitai praeina. Acic...tetraciklina, acic...tetraciklina...cinaflan. Tetraciklinas (rusiškas) - antibiotikas greitai susileidžia pūslė, o po to dar cinaflan (rusiškas) vis tepu, jie yra bespalviai. Jau po vienos dienos mažeja šašas ir sutinimas.
Jonas jonelis
Sveiki. Man atsirado pusleline virsutinėje lūpoje...nedidelė...3 dienos kaip kartu su manim gyvena. Jau uzgija po biski, bet kitas klausimas neramina mane...pries 5 dienas turejau lytiniu santikiu, bet partnerė netūrėjo puslelines...tai negali buti kokia lytiskai plintanti lyga? Kolkas simptomu nera aciu dievui, tik sitas nelemtas elementas ant lūpos. Aciu už atsakymus.
Regina
Gal kas zinot kaip gydyti pusleline ant juosmens? Skauda jau visa savaite. Ir skaudamas plotas apie pusleline dideja, atrodo kad skauda net viduje šono, net užima kvapa. Gal reiketu pagerti antibiotiku?
Jurate
Taip. Jau vargas tai vargas šitas herpesas. Amžina kova su juo. Sėdžiu va su lūpa atvėpusia kaip ančiukas Donaldas. Bet 1 moteriškė man davė patarimą. Tipo geriamoji soda - nepakeičiamas dalykas reikia su trupučiu vandeniu sumaišyt ir padaryt tirštą košelę ir tept tą vietą ir palaukti kol uždžiūs, o kai nutrūpa vėl taip tept. Žodžiu pažaist, bet soda užmuša.
Karolina
Sveiki. As su sio virusu ant lupu kovoju apie 7 metus, nors man tik 20. Tai vat noriu pasidalinti savo patirtim: kai pajunti, kad niezti lupa, reikia isgerti tablete Aciclovir, jos be recepto neduoda, bet kai paprasai seimos gydytojo be vargo israso. Ji neleidzia prasiskverbt puslelinei i isore. Bet jeigu jus pastebejot per velai ir pusle jau susidariusi, labai gerai padeda Compeed pleistrai nuo lupu puslelines, ja uzdedi ant pusles, tik reikia jad ji nebutu niekuo patepta, ir pleistras laikosi iki tol kol neisgydo (na man tikrai). Malonumas brangus, bet ko tik nepadarysi kad nebutu tos dovanos ant lupu Šypsena
Aurelija
Sveiki Šypsena Sėdžiu ir aš su pūslyte ant lūpos, tik jau kovą laimiu po truputi. Pasikartoja man ji kartą į metusm kartais rečiau. Anksčiau tepdavau dantų pastos, o paskui tepaliuką, tai minimum savaitę kovodavau ir šašiukui plyšus baisiai skaudėdavo. Vėliau ėmiausi drastiškų priemonių. Jei jaučiu kad kyla jau, tai silicilio spiritu tepu, o jei jau būna iškilę, tai sprogdinu ir tada tepu. Jis stipriai džiovina, šiek tiek skauda kol išdžiovina, bet nors greitai susidoroju, o paskui jau tik likusiam pašalinti tepu A, E arba A, D vitaminų tepaliuką ir viskas. Tik šį kartą turbūt su spirituku persistengiau, labai nudžiovino, tad atsargiai, nepadauginkit jo. Sėkmės!
Gedas
Sveiki. Turiu sia beda nuo pirmu dienu. Ant lupu, akiu, nosies, smakro, buvo ir ant krutines bei peciu. Jau pradedu su tuo susigyvent, bet jausmas katastrofiskas. Jauciuosi nusivyles, suirzes. Bet galiu pasakyt, kad pagaliau atradau kas tikrai padeda greiciau sugyt. As patepu herpi storu skystos pudros(spakliumi) sluoksniu. Kolkas padeda labiau, nei visi tie aciklovirai, fucidinai, acic ir t.t.. Pameginkit!
hp
Na jau jei sia liga turit, tai kaip sakau - neisgysit. Liga ir genetiskai gali buti perduota, nebutinai uzikresti nuo kito zmogaus. Visa gyvenima tik persalu ir ant lupu ar salia atsiranda sasas, gerai kai dar vienas atsiranda, o kai buna visa gausybe ju... Galit pagalvot ir atrodo nekaip ir diskomfortas milziniskas. O kol dar sugyja... kosmaras. Bandziau visus vaistus ir galiu pasakyti, kad paspartinti gyjima nei vienas efektyvaus poveikio nepadare ir nepadejo, galbut tik sustabdo ju dauginimasi ant odos, bet kad padeda jam greiciau sugyti - tikrai ne. Zodziu, tie tepaliukai kainuoja daug - vien Acic, kurio yra 2 gramai kainuoja ne pagal efekta. Na bet ka, ka turiu tai jau turiu, reikia saugotis, saugotis: nuo saules, persalimo ir visu kitu odos pokyciui turimu neigiamu veiksniu. Susigyvenkit Mirktelti
Saulute
Audriui. Labai norisi tiketi, kad tau nuo ikritimo i tvenkini. o gal tu tik taip ramini save? Gal kazkur pasigavai? As tai 100 % zinau kad man vyras atnese. Nors ir dievagojasi kad jei pasigavo tai dar iki manes, mes kartu 3 metai. Ir tipo islindo tik dabar. Nebuna taip. Pries du metus tyrimas buvo neigiamas. Klausi ar issigydziau? Man kol kas jokiu isberimu nera, su baime laukiu kas bus. Vyrui praejo, bet tik pasimylim ir vel visas raudonom demem isbertas, pastoviai su tepaliukais. Per kelias savaites seimyninis gyvenimas griuva, nebera pasitikejimo, psichologiskai sunku, lauki kas bus toliau. O tau kaip reiskiasi?
minga
Man pusleline tesiasi jau virs menesio, nukrenta sasas ir vel atsiranda. Susirupinau, jog kazkas ne taip, gal kreiptis pas seimos gydytoja?
Audrius
Labas, Saule. Jei rasi mano laiska. As ir turiu sia beda. Man prasidejo nuo to kai ankstyva pavasari ikritau i tvenkini. Pirma isbere visa ranka, o paskui aptikau ir ant varpos, todel nemanau, kad tik lytiniu budu. O tu issigydei?
zilvis
Sveiki, gal kas zinot ka daryti, kad greiciau nukristu sasas nuo lupos pats, nes kai nulupu jis vel atsinaujina ir taip trunka jau savaite.
Saule
Sveiki. Pasirodo nemazai zmoniu serga genitaliju herpesu (2 tipo herpes simplex virusas), bet niekas nepasako kaip kokiu budu uzsikrete. Visur rasoma kad genitaliju herpesas tik lytiniu keliu plintanti liga. Neseniai ir mano vyrui diagnozavo genitaliju herpesa - visa apyvarpe buvo isberta puslemis. Atnese sita dovana ir man. Juk is oro sitos ligos jis nepasigavo. Vadinasi turejo kazkur nesaugiu lytiniu santykiu, uzsikrete ir dar mane "apdovanojo". Pasidalinkite savo patirtimi, prasau.
Laura
Mane kankina si liga 2, 3 kartus per menesi. Nebezinau kuo gydyti. Prisiskaiciau visokiu nesamoniu, bijau, kad koju nepakratyciau nuo kazkokiu pusleliu.
raimonda
Sia liga jau sergu kokia 20 metu. Ji amzinai apsigyveno mano organizme, bet as dziaugiuosi, kad herpes virusas pasireiskia tik ant lupu. Yra vaistai (kaskokie nezinau tikslaus pavadinimo) kurie sia liga isgydo, bet sugadina silpnus vidaus organus. Tepiau lupas visais imanomais budais, vaistais ir t.t. Net isbandziau ausies sieros uztepti. Taip jis padeda, bet turi pajausti pacius pirmus simptomus. Neseniai man pasiule kazki piestuka su alijosiumi. Man jis padejo, nezinau ar tai sutapimas, bet zymiai maziau kartu per metus, netokios dideles ir greiciau uzgyja.
Vaida
Tepkit arbatmedžio eteriniu aliejum, greit išdžiovina. Per savaitę prapuolė. T.y. nebuvo to ilgo ir skausmingo šlapiavimo, šašų trūkinėjimo, kraujavimo. Sudžiūvo, užgijo ir šašas nukrito, šiandien (sekmadienį) jau tvarka, kai prasidėjo praeitos savaitės penktadienį.
Aistė
Mane vargina pastovus zaizdeles - puslelines atsiradimas burnos artmeje, yra labai skausminga, jau nezinau ka daryti.
Asta
Isivaizduojat, atsikeliau vakar ir kiek pajutau kazkoki iskilima ant lupos, kazkaip pagalvojau ai seip koks spuogelis, tai nieko ir nedariau, o siandien atsikeliu jau dar trys puslytes issokusios salia, kazkaip nejauciu nei niezulio, nei skausmo, tai net nezinau ka daryti, visa mano seima kovoja su sita problema, o man va per 22 metus pirma karta, o gal cia kas kito o ne pusleline? Nesuprantu...
mmm
Daug metų nekankino šita nesamonė, tiksliau gal taip smarkiai nepasireikšdavo, tik kartais padilkčiodavo lūpa ir viskas, o šiandien didžiausios puslelės iškilo Myliu. Manau imunitetas dėl mitybos suprastėjo, baigės visos dietos greit.
Audrius
Sveiki. As turiu beda ant varpos, gal kam kas panasaus buvo, kuo gydetes?
Viktoras
Man irgi iskilo pusles ant lupu, bet niekas nepadeda. Gal kaip ten kazkas rase reikes pameginti medaus uzsitepti ir pagis. Pusles labai trugdo. Gydytojas sako, kad cia man nuo temperaturos.
Jolita
Puslelinei gydyti taip pat galima ir druskos tirpalu. Siltam vandenyje istirpinu druskos ir daznai teplioju pusleline. Tikrai padeda. Tik paskutiniu metu pas mane ji daznai kyla. Tai norisi kazka rimciau pavartoti, kad daugiau nebekiltu.
Lina
Jau aplankėme visus įmanomus gydytojus, docentus profesorius. Turime šią problemą su antriniais reiškiniais, kai gaunasi antrinė infekcija,. BaisuLiūdesys. Viena profesorė yra pasakiusi - jeigu pasaulyje būtų išrasti vaistai nuo šios ligos, tai niekas taip nevargtųLiūdesys. Mes vargstame - jau nepadeda net patys naujausi vaistai. Vis dar bandome stiprinti imuninę sistemą, bet kai atšala oras, tai prasideda linksmoji dalis.
Lina
As del tos bedos daug visko isbandziau bet man geriausias ir greiciausiai uzgydo FUCIDIN.
Neringa
Man ir atsirado ant nosies ir ant lupos pacios. Nebezinau ka daryti net kaip i darba eiti visi ziuri, atrodau baisiai.
Iveta
Sveiki, mane irgi nuo vaikystes kamuoja lupu puslelines uzdegimas, vos pajutus dirginima uztepu dantu pasta, ji dziovina sasus ir tada greiciau uzsitraukia oda, dar girdejau, kad pikio tepalas bet nebandziau.
Dina
Labai geras rusiskas tepaliukas geoksizon.5lt. Patikekit nepriekaistingas, rekomenduoju.
Lina
Nekenciu sitos ligos, bet pries puse metu atradau kas padeda, o tai buvo specialus pleistriukai, kurie labai gerai padeda, daug greiciau uzgyja, o jei suspeji pamatyt, pries puslelem issokant ir uzdeti pleistriuka, tai pusles net neisoka Šypsena
Jolita
As irgi turiu sita "dziaugsma", pries savaite suskaiciavau 7 ant vienos lupos, o siandien pastebejau, kad ant kitos lupos atsirado dar 2. Bet siuos tikriausiai nugalejau su vaistininiu spiritu. Dar padeda palaikyti ledo gabaliukus.
Anonimas
Ši liga mane kamuoja net kelis kartus per savaitę. Tepalai padeda jei užtepi tik pajutus niežtėjimą, bet kadangi pūslelės iškyla per naktį tai naudos iš tepalų jau nėbūna. Geriamos tabletės padeda mėnesiui sugėrus savaitės kursą, o po mėnesio vėl kartojasi porą kart per savaitę.
naeja
Samanta, o butent koki preparata naudojai, kaip suprast pabandziau amino rūgšties lyzinas (L-lysine)? Noreciau ir as pabandyt, jei padeda?
Deimante
Ai ir dar. Musu visa seima kankina herpes, seserys, brolis, mama. As budama nescia sirgau, tai kolkas, aciu dievui, pas mano angeliuka dar nieko nebuvo, labai tikiuos, kad ir nebus...
Deimante
Labukas. Man 24, jau nuo mazens sergu pusleline, bet tik ant lupos, aciu dievui paskaicius si straipsni pagalvojau, nors nekenciu puslelines! Jau tiek metu prasikankinau...Ir ko tik nemeginau... Dabar nusipirkau Acic 400 mg tableciu, ziuresiu kas bus, sesuo buvo nusipirkusi tableciu geriamu, bet joms reikejo recepto, tai 3 metus nesirgo, tikiuos sitos bus ne prastesnes, bet brangu tai sakes... Uzuojauta visiems, ka lygiai taip pat kankina si nesamone... Tik bent tiek dar save guodziu, kad va yra zmoniu, kuriems yra ir dar blogiau.... Sekmes visiems Šypsena
niki
Sveiki, mane irgi aplanke sitos bedos mazdaug dvi savaites atgal, is pradiu maniau, kad tai pienlige, nes buvo panasus deginimas ir perstejimas, bet kuo toliau tuo blogiau daresi. Kai visiskai neapsikenciau nuo deginimo ir nuvaziavau i ligonine, ten man pasake, kad turiu herpes (ant lytiniu organu). Geriau 1 savaite vaistu, sianden nuvaziavau i ligonine, tai pasake, kad viskas gerai, kad galiu myletis, maudytis juroje, bet pati visdar tuo netikiu, nes kai pasiziuriu per veidrodi vis dar matau, kad makstis isoriskai yra siaubinga, ne tokia kaip buvus, tai nezinau ka daryt. Gal kam buvo panasiai?
Samanta
Užsienio šaltiniuose plačiai aprašomas amino rūgšties lyzino (L-lysine) teigiamas poveikis herpes virusą slopinant. Nusprendžiau pabandyti, tai per sezoną nė karto neužpuolė, nors anksčiau kas mėnesį užpuldavo.
Roberta
Sveiki, aš šia bėda turiu jau labai ilgą laiką. Kiekvieną kartą per sezoną susergu. Šiais metai nuo pat gruodžio laikiausi įvairiausių dietų ir sportavau, tad nebuvo jokių problemų, ir vat prieš svaitę laiko baigiau dietas ir atleidau vadžias, pradėjau valgyti nesveiką maistą ir pan. ir šiandien atsibudau su dviem puslelinėm ant lūpos ir viena ant barzdos. skausmas nežmoniškas, niežti labai, o lūpa ištinus dvigubai, tai ką galiu patarti dėl patinimo tai, šaukštą mirkyti verdančiam vandenį ir nušluosčius (aišku, pravesinti, kad nenusidegintumėt) stengtis kuo karštesnį laikyti prie puslelinės ir pavyzdžiui man po 1h tokio žaidimo patinimas dingo. dabar belieka kovot su šašais Šypsena
vejas
Geriauses vaistas tai smulki druska, sudrekini spuoga paberi smulkios druskos ir po 1-2h nukrenta jis ir jokiu pusleliniu nelieka ir pinigeliai lieka kiseneje isbandytas ir puikiai veikia.
Giedre
Labas rytas. Anksčiau pūslelinė ant lūpų pasirodydavo porą kartų per metus. Bet nuo naujų metų iki šiol jau keturis kartus ją gydžiau ir net dabar esu su pūslele ant abiejų lūpų, į gatvę išeiti nesmagu. Visada gydžiaus Acic tepaliuku, praeidavo per savaitę. Pastebėjau, kad jau trečią kartą tai nutinka per mėnesines. Taigi, koks ryšys čia? Ar organizmas tuo metu labiau pažeidžiamas ir reikėtų apsirūpinti vitaminais? Kokiais būtent? Dėkoju.
Jurate
Laba, gal kas nors turit patarimu del vaikiuko planavimo, turint si dziaugsma?
Sonata
Pirma kart gal susirgau pries tris metus, ne nu apsurdas, kazkas ant nugaros pradejo baisiai nieztet, iskilo puslytes, as tikrai pora kart nesupratau kad cia pusleline, o butent tuo laikotarpiu gyvenau labai zalingai savo organizmui, miego mazai, valgiau pusfabrikacius visokius, daznai ir pasvesdavau, issibalansavus buvau labai. Na va ir po to karto daznai buna man po siai dienai ir ant nugaros, ir ant lytiniu lupu isoka, o cia bjauriausia, nes sunkiausia gydyti, patepi tepaliuku ir nusivalo viska. Oi nekenciu sitos puslelines, tragiskas virusas kuris visam laikui... Nelaiko nervai
Ana
Sveiki, ar pusleline galima sprogdinti, nes mane ji varo is proto! Nelaiko nervai
Karole
Turiu dvi baisiausias ligas, tai puslelinė ir išsikėlęs miežis akies kraštelyje. Puslelinė labai šlykšti, niežti, pulsuoja, labai bijau, kad nepersikeltų į burnos ertmę, naudoju visokiausius tepaliukus, tai labai išsausėjusios ir ištinusios lūpos. Manau čia dėl steso, nes esu pastebėjusi, kad tik sustresavus, pajuntu niežulį.  Liūdesys
Vaida
As ir turiu ta dziaugsma, nezinau is kur. Tik praejo nosyje, dabar ant lupos. Tepu Acic, nieko jis man nepadeda. Skauda labai. O pleistra dejau viena kart ta naktini, tai iskart man uzsitrauke tos puslytes. Dabar vaikstau visa grazi, su istinusia lupa Nelaiko nervai
Gintaras
Pabandykit VALTREX tabletes. Jau kelis kartus padejo. Tik jas gert reikia vos tik pajutus kad gali pusleles iskilt.  Mirktelti Sitiem vaistam reikia recepto, bet kai kuriose vietose galima gaut ir be jo. Sekmes gydantis.
Jurga
Man taip pat pries 4 men pasirode kazkas panasaus i pusleline ant lupu. Ir visus 4 kartus tai pasikartojo per menesines arba kelios dienos iki ju.. Negi taip dabar ir visada bus???? Sasai nesusidaro kol kas, tai tuo is dziaugiuosi. Gydausi arbatmedzio aliejumi, ir kartais nakciai pleistriukais, laikosi gerai ir visai neatlimpa kol nesudrekinu.
Daiva
Sergu Herpes 2 ne taip seniai, nuo praeitos vasaros, bet jau atrodo, kad visa amžinybė...Pūslelės iškyla kas mėnesį reguliariai ir pas ginekologę lankiausi,deja padėt negali niekuo, tik receptą Aciclovir išrašyt. Kaip pati pastebėjau, iškyla po streso arba prieš mėnesines. Sveikata būna siaubinga, galvos, raumenų skausmai, silpnumas. Dabar įsigudrinau, vos pajuntu, kad peršti, patinę, nelaukiu, išgeriu Aciclovir 800 mg ir vat vakar net pati pamačiau savo akim, kaip pūslelės užsitraukė, neužsidėjo net šašai. Užjaučiu visas, kurios jį turi...Kolkas mums negali padėti niekas.
egle
Man ir vakar atsirado, is pradziu mazos pusleles, veliau isvis isdidejo...tai tepiau viska kas parasyta ir spiritu, ir peroksidu, ir cesnaku. Bet siandien uztepiau medaus ir po kokio pusvalandzio ziuriu, kad kitos pusleles jau biski susitrauke Šypsena
Vilija
Man ką tik iš po nakties išaugo puslelinė su matomom jau galvutėm, tai manau bus per vėlu ją panaikinti, nebent apmalšinti. Naudoju acic ir turiu bičių pikio, tai eisiu ir jį išbandyti. Nervina tos pūslelinės, kaip i darbą reikės eiti tarp vaikų Liūdesys
Me
mane irgi išmėtė puslėm aplink lūpas. iš pradžių galvojau, kad spuogas kyla, nes niekad nebūdavo puslelinės, paskui paklausiau draugės tai sužinojau kad nelabai kas. nusipirkau Acic tepaliuko. naktį užtepu dantų pastos. kolkas nieko gero... gal žinot ką daryt, kad greičiau nuimtų šašus Nelaiko nervai  Liūdesys
Monika
Si kosmara turiu visa gyvenima. Uzauga reguliariai bent karta i sezona. Taciau vasaros pabaigoj taip lupas isbere, kad nei valgyt negalejau, temparatura pakilo ir t.t.. Kaip didziule eksperte galu pasakyt, kad siai ligai negali padet, deja, niekas. Šypsena Nzn, gal cia tik man, gal del to, kad jis jau pas mane nugali ir tuos vaistus... Ne viena karta tik pajutus niezuli iskart tepdavau acic ir panasios koncentracijos vaistais, deja. Efektas toks pats, kaip netepus nieko - skauda, dideja, tinsta... Ir db esu pusliu karaliene. 5 gal yra ant lupos, pora nosy ir po nosim. Anksciau padedavo siek tiek jodas. Isgrauzdavo tas pusles, nors sasu, zinoma, neimanoma isvengt. Dabar nesigydau nieko, tiesiog tepu lupas blizgesiu. Bent kol kas, tai skausmo nejaauciu, nors jau antra diena... Ziuresim kaip bus. Šypsena
ieva
Kas meta isauga si nesamone kartais net du kartus i metus. Dabar irgi sedziu su pumpureliu ant lupos Šypsena, o naudoju viska kas papuola. Tai nezinau tiksliai kas padeda Mirktelti. Naudoju ir dantu pasta, ir vandenilio peroksido, ir alyvuogiu alieju, ir tepaliuka ta su lupom maza tubele Šypsena
Inga
Myliu  Myliu  ir as gavau Valentino dienos proga PUSLELINE, kuria nesididziavau jau kokius 2 metus  Nelaiko nervai
Ilona
Sveiki visi. Na ir as turiu sita beda..skausmas nerealus, buna ir, kad temperatura uzkyla Liūdesys pirmiausiai tai tie pleistriukai tai paskutinis s...tik pinigu metymas..taip, padeda visi mineti tepaliukai, bet taip pat laaaabai geras dalykas yra vandenilio peroksidas, jis taip pat dziovina, nuima skausma. Jei tik turite laiko tai pilkit ir pilkit peroksida ant pusliu, aisku tik kokios vatos tamponeliu prilaikykite, kad nenubegtu per krastus ar ant rubu ne duok dieve isgriaus...pati sedziu su 2 riebiais spuogais ant lupu..tik galvoju gal kas zinot, ar gali kilt tos puslelines nuo vitamino c, nes kaip pradejau gerti rutisnoskorbina tai ir prasidejo tos nesamones ant lupu, tiesiog viena po kitos Liūdesys galvoju gal per daug to vitamino arba valo man is vidaus??? O pasekmes buna ziaurios, va man isimete i burnos gleivine...
infoma.lt
Neringai. Vieni serga pūsleline, kiti ne. Tiesiog taip yra. Deja, jūs, kaip ir daugybė kitų žmonių, pūslelinei neatspari. Pasistenkite nuolat turėti tepaliuko (Acic, Zovirax...) nuo pūslelinės, kad pajutusi pirmuosius požymius galėtumėte pasitepti.
Neringa
Sveiki. Siandien atsikeliau su TRIM puslem ant vienos lupos! O kaip skauda....neturiu nei vieno preparato na pastos ryte uzdejau, tai skausma nueme tik. Man sitaip daznai buna, nors tiesa draugas mano ir ruko, ir alu geria, bet jam gyvenime nera buve tokio dalyko.... Nelaiko nervai  tai jau nieko nebesupratu Liūdesys
infoma.lt
Kaip ir rašoma straipsnyje, kone svarbiausias faktorius gera ir kokybiška mityba, organizmui reikalingų vitaminų pasisavinimas, organizmo imuniteto stiprinimas, judėjimas ir sveikas gyvenimo būdas. Venkite cheminių maisto priedų, pakaitalų, konservantų, įvairių pusfabrikačių, alkoholio ir tt. Vartokite kuo natūralesnes odos priežiūros priemones.
monika
zinot man baisu pasidare, kaip paskaiciua visu komentarus, kokios komplikacijos buna Liūdesys va pati dabar turiu herpes - kokius 6. jie ant lupos, barzdos, nosies ir net ant antakio. tepu arbatmedzio aliejum, geriu L-Lysine papilda ir tikiuosi kad sumazes. sugeriau spec vaistu du kursus, bet nepadejo Liūdesys tikrai nezianu jau ka ir daryt??? ka patartumet? Šypsena
Ausra
Jei sugebate pajusti kai tik kalasi puslikes, tai labai gerai patrinkite su auksiniu ziedu. Tinka ir vaikams. Ir kartokite tai kol jau visai nebejausite skausmo. Kelias dienas.
vaidas
maziau reikia liesti  tai jau tikrai!!
Ilona
man irgi būna į metus kartą tai visąlaik. ačių dievui, nėščia būdama kažkaip išvengiau šitos bėdos. man rodos sugyja ir vėl prasideda. baisu, kiek kankintis reikia. užtenka išsišiept, šašas praplyšta, tada kraujas bėga ir t.t. ir t.t Liūdesys
zinove
Lupu pusleline gerai gydo biciu pikio spiritinis antpilas. Jo galima pasigaminti patiems arba isigyti vaistineje. As tepiau keleta kartu per diena, man labai padejo.
Dijashy
Taip....as taip pat turejau pusleline...kuri buvo labai sunkios formos....net persimete i burnos gleivine...tada taip pat man paralizavo puse veido....gydziausi apie tris savaites....ir  po to daznai teko sanatorijose lankytis.... Nelaiko nervai
Simonas
Ankščiau pūsleline sirgdavau kas keli mėnesiai. Nežinau ar sutapimas ar ne, tačiau kai dėl tam tikrų priežasčių ėmiau valgyti natūralesnį maistą, praktiškai visiškai atsisakiau pusfabrikačių, cheminių priedų ir cheminių prieskonių maiste, ženkliai sumažinau alkoholio jau metai kaip nesirgau...keletą kartų lyg ir bandė pasirodyt, bet patepus tepaliuku dingo Šypsena
loreta
sveiki...uzpuole ir mane si beda, is pradziu nosyje, paskui ant kaktos...issiplete net iki antakio, nieztejimas nerealus...naudoju tepaliuka zovirax ir geriu tabletes, bet vargstu jau pora savaiciu....nezinau ka dar ir bedaryti...kiek ilgai dar ta bjaurastis mane kamuos...gyvenu ne lt, o pas mus cia daktarai i sundaktarius panasus...
as
mano vyrui herpes viruso komplikacija gavosi, kai negyde paralizavo puse veido, neurologas sake gydimas maziausiai menesiui ir dar kineziterapija. As pirma karta suzinojau, kad nuo to kils tokiu komplikaciju.
liuda
Bandziau pleistriukus, tipo puslelinei gydyti...pasirode visiskas absurdas...lupos dziuna, liezuviu sudrekini, pleistriukai atsoka Nelaiko nervai...ir poveikio jokio nepastebejau. Nusprendziau sau, kad tepaliukas nuo puslelines (Acic ar panasiai) geriausias variantas.
Renata
labukas, man ir ta pati problema, rytoj vaziuojam i vestuves, o ryte prabudusi dovanele pati pajutau ant lupos, tai is kart patepiau(acic) o gal kas bande naktinius pleistriukus? Šypsena ar veiksmingi?
lina
Sveiki, man taip pat tokia liga buna i metus tai tikrai po syki. Pries kokia 10 metu, tai budavo nosyja, nusasyja dar skaudziau negu ant lupos Nelaiko nervai ir viena syki buvo ant pacio galo nosies Juokas. Tai seniau tepdavau su cinko, tepaliuku Liūdesys , o dabar nakti prabudus pajauciu kad niezti skauda, tai greit patepu, kelis kartus tepaliuku Acic ir net neiskyla daugiau Juokas  Mirktelti  Šypsena
linas
Aš gydausi, kaip ir parašyta aukščiau Acic, Zovirax tepaliukais. Geriausiai vos tik pajutus pirmus pozymius pradeti tepti, tuomet šašas gali visai neiškilti. Trečią dieną jau kiek vėlu...tepalas tik simptomus palengvins ir gyjimą pagreitins.
vika
sveiki, man taip pat jau 3 diena yra pusle ant lupos,ir ji man atsirado pirma karta gyvenime, siandien jau 3 para, o skausmas tai nezmoniskas atrodo, kad danti skauda, tvinksi toje vietoje, galva skauda, nezinau ka daryti. gal kas galit patart kokiu budu gydytis namuose? ne lt gyvenu nezinau ka pirkt cia. aciu.
egle
man atsirado pusleline siandien. perskaiciau kad reikai deti cesnako...o kiek laiko reikai laikyti. ar man neisgriaus ta vieta nes labai nesti kai uzdejau kompresa?
Danguole
As irgi jaunysteje kankinausi labai daznai del puslelines,kol susekiau,kad esu alergiska vazelinui.Dabar jo neprisileidziu is tolo!!!Ir pusleline pagauna nedazniau kaip karta per metus!O vakcinos nera-sita laime visam gyvenimui... Liūdesys
Robertas
Man atsirado siandien ryte Herpes ir nezinau, netgi as galvoju, jog nieko nedaryti ir jauciu praeis. Taciau noriu paklaust ar cigaretes burnoje nedidina rizika virusui?
tadas
mane taip pat kankinas sis virusas, gal but yra kokia vakcina kuri isnaikintu ji?
Jur
Rugsėjo 1-oji jau praėjo, bet jei kam aktualu greitas pūslelinės gydymas ankstyvoje stadijoje gydoma ir lazeriu (bent jau Vilniuje, Grybo gatvje esančiame Diagnostikos centre).
infoma.lt
Na jei jums pasiseke ir jus uzpuole lengvesne HSV forma, tuomet yra vilties, kad per 3-5 dienas puslelines simptomai praeis.
Migle
Sveiki. Man siandien ant lupos atsirado dvi puslelines viena prie kitos. Man tos puslelines atsiranda kiekviena ziema ir rudeni po daugybe karto. Tai nezinau ka daryti, kad sitos puslelines pradingtu iki rugsejo 1d. galite kazka patarti, kad iki rugsejo 1d pradingtu tos prakeiktos puslelines. Isanksto aciu bus Šypsena
Asta
Mane šitas džiaugsmas kamuoja kelintus metus iš eilės, taigi iš savo patirties galiu pasakyti, kad bent jau man labai padėjo alyvuogių aliejus, (tepu net kai užsidėjęs šašas), ir vos tik pajutusi, kad rezgasi pūslelinė naudojuosi liaudies išmintimi ir tepuosi ausų siera  Juokas Suprantu, skamba bjauriai, bet už pūslelinę tikrai ne žiauriau Juokas Aišku labai nekoks jausmas procesą atlikti, bet kai kasmet ir po kelis kartus kankina ši liga padaryčiau dar daugiau, kad jos atsikratyti ...  Šypsena
jjjjju
geriausiai tai arbatmedzio eterinis aliejus, ant vatos tamponelio papylus ir palaikius kelis kart per diena po 3-4 dienu pusleline praeina, na jausmas nera malonus, truputi persti bet labai veiksminga ir nebrangu uztenka labai ilgam... Šypsena
Virginija
Sveiki. As ir turiu sia beda. Bandziau daug ivairiu priemoniu puslelinei gydyti, bet drauge karta patare pabandyti Boro plius tepaliuka. Kainuoja jis apie 4 litus.
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
  1. Saugos kodas
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
I.Džiugienės privati klinika
Medikvita, UAB