10 lemtingų patarimų, padėsiančių išvengti užpuolimo bei smurto

uzpuolimas smurtas Esant reikalui, žemiau pateikti patarimai gali išgelbėti tavo ar tau brangių žmonių gyvybę. Dažnai pagrobiami, užpuolami žmonės, ypač moterys net ir dienos metu! Taigi atnaujinkite savo žinias, kaip elgtis kritišku atveju. Sužinokite ir pasidalinkite informacija su kuo daugiau žmonių:  vaikais, draugėmis, motinomis, net vyrais.

Perskaitykite 10 lemtingų patarimų, persiųskte nuorodą kitiems, kurie jums brangūs. Geriau būti atsargiems šiame beprotiškame pasaulyje.

 • Alkūnė yra stipriausias tavo kūno taškas. Jei tik turi šansą užpuolimo atveju, pasinaudok tuo!
 • Jei užpuolikas pareikalauja tavo piniginės NEDUOK JOS JAM Į RANKAS! Sviesk ją kuo toliau nuo savęs. Yra šansų, kad jis labiau susidomės tavo pinigais, negu tavimi, ir puls prie jų. BĖK KAIP IŠPROTĖJUS KITA KRYPTIMI!
 • Jei tave įkišo į automobilio bagažinę, išmušk užpakalinius šviestuvus, iškišk ranką per skylę ir mojuok iki išprotėjimo. Vairuotojas to nematys, bet matys visi kiti. Toks variantas jau išgelbėjo gyvybių.

 • Kartais moterys, įsėdusios į automobilį mėgsta pasikrapštyt - peržiūrėti čekius, sudaryt pirkinių sąrašą ar pasidažyt. NEDARYKITE ŠITO! Užpuolikas gali jus stebėti ir tai jam puiki proga  įšokti į automobilį iš keleivio pusės, įremti pistoletą jums į galvą ir liepti kažkur važiuoti. KAI TIK ĮLIPATE Į SAVO AUTOMOBILĮ - UŽSIRAKINKITE DURIS IR VAŽIUOKITE!  Jei kas nors jau yra automobilyje su šaunamuoju ginklu, įremtu jums į galvą  NEVAŽIUOKITE KUR JUMS LIEPIA! Vietoj to spauskite akseleratorių iki dugno ir "kalkite" į kitą automobilį ar bet kokią didesnę kliūtį  ir negailėkite mašinos. Jūsų oro pagalvės gali jus išgelbėti! Jei užpuolikas buvo ant užpakalinės sėdynės - jam klius daugiausiai. Kai tik sudaužote automobilį, išsigaukite lauk ir bėkite. Tai vistiek geriau, nei jūsų miręs kūnas nuošalioje vietovėje. 
 • Prieš įlipant į savo automobilį automobilių stovėjimo aikštelėje ar požeminiame garaže: 
   A.) Būk atidi, apsidairyk, pasižiūrėk į mašinos vidų, patikrink užpakalinę sėdynę ir grindis.
   B.) Jei šalia pastatytas mikroautobusas, ar didesnis automobilis  lipk į savo automobilį iš keleivio pusės. Dauguma serijinių žudikų užpuola savo aukas, įtraukdami jas į savo miniveną, kai jos lipa į savo automobilį.
   C.) Atkreipk dėmesį į automobilius, pastatytus iš abiejų tavo auomobilio pusių. Jei pamatai sėdintį vienišą vyriškį, gal geriau eik atgal iš kur atėjai - supermarketą, stotį, darbą - ir paprašyk apsauginio ar policininko tave palydėti. VISADA GERIAU PASIRODYT KVAILAI  AR PARANOJIŠKAI, NEI BŪTI MIRUSIAI.
   
 • VISADA važiuok liftu, nelipk laiptais. Laiptai yra labai nesaugi vieta būti vienai, tai labai gera nusikaltimo vieta. YPAČ NAKTĮ!
 • Jei nusikaltėlis turi ginklą, bet tavęs nepagavo, nelaiko - VISADA BĖK! Į bėgantį taikinį pataiko 4 kartus iš 100, ir net tuo atveju, jei pataikė - DAŽNIAUSIAI NE į gyvybiškai svarbų organą. BĖK ZIGZAGU, JEI TIK GALI!
 • Moterys dažnai yra labai jautrios, atjaučiančios. STOP. Tave gali išprievartauti arba nužudyti.  Daugelis serijinių žudikų - gerai atrodantys, inteligentiški vyriškiai. Yra atvejų, kai jie žaisdavo jautrių moterų jausmais eidavo pasiramsčiuodami lazdele, šlubuodami, paprašydavo pagalbos įlipant į automobilį  ir įviliodavo eilinę auką į pinkles.
 • Dar viena saugumo taisyklė: viena moteris naktį išgirdo verkiant vaiką už savo lauko durų. Ji paskambino į policiją, nes buvo jau vėlu ir jai tai pasirodė keista. Policininkai pasakė: kad ir kas atsitiktų - NEATIDARYKITE DURŲ! Jie įtarė, kad nusikaltėlis turi įrašęs vaiko verksmą į grotuvą ir tokiu būdu vilioja aukas. Kiekviena moteris lengvai užkibs ant tokio jauko: juk verkiantis vaikas lauke naktį privers daugumą eiti pažiūrėti, kas atsitiko. Ir daugiau moterų buvo pranešusios, kad girdėjo naktį lauke verkiantį vaiką. NESKUBĖKITE ATIDARINĖTI DURŲ BET KOKIEMS KEISTIEMS GARSAMS PASIGIRDUS. SMALSUMAS KARTAIS  ŽUDO!
 • Vandens pinklės! Jei turite vandens čiaupus savo namo kieme ir staiga naktį išgirstate, kaip kliokia vanduo tai nebūtinai turi būti trūkę vamzdžiai. Būk budri, elkis atsargiai, paskambink kaimynams! PERDUOK ŽINIAS KITIEMS! 
  ŽVAKĖS LIEPSNA NESUSILPNĖJA, JEI NUO JOS UŽDEGI KITAS ŽVAKES.

Gyvename pasaulyje, kuriame pilna pamišelių, taigi, geriau pasisaugot, nei  gailėtis po laiko. Gyvenkite saugūs.

INFORMACIJA PARUOŠTA MAŽEIKIŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TARNYBOJE PAGAL VYKDOMĄ SADM FINANSUOJAMĄ "Socialinė,Teisėta, Operatyvi Pagalba" SKIRTĄ NUKENTĖJUSIOMS NUO SMURTO AUKOMS PROGRAMĄ. PERSKAITYKITE IR IŠPLATINKITE KUO DIDESNIAM ŽMONIŲ RATUI.

Komentarai [0]

Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
 1. Saugos kodas
I.Džiugienės privati klinika
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
Medikvita, UAB