Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu. Technologija ir veikimas.

infraraudonuju spinduliu sildytuvas varma tec Daugelis seniai rinkoje esančių šildytuvų šildo orą patalpoje. Dėl to žmonėms pasidaro šilta tik tada, kai sušyla oras. Čia galima pastebėti trūkumą: žmogui sušildyti, visų pirma reikia sušildyti orą. Todėl šiluma nėra jaučiama iškart, įjungus prietaisą, kadangi oro įšilimui reikia laiko, per kurį praradama nemažai energijos.
Elektriniai infraraudonųjų spindulių arba kitaip dar vadinami spinduliniai šildytuvai (lauko šildytuvai) pasaulyje yra labai populiarūs. Pastaruoju metu šios rūšies šildytuvais vis labiau domimasi ir Lietuvoje. Spinduliniai šildytuvai VARMA TEC (Italija) yra vieni iš efektyviausių elektros šildymo prietaisų. Jie veikia visiškai kitu principu nei įprasti elektriniai šildytuvai (tepaliniai radiatoriai, konvektoriai, kaloriferiai ir t.t.). Spinduliniai šildytuvai šildo labai panašiai kaip ir saulė. Jie nešildo oro, tačiau greitai jį pereina, sušildydami objektus, kurie yra jų veikimo zonoje. Dėl to žmonės esantys toje zonoje yra šildomi tiesiogiai šildytuvo, bet ne oro pagalba.
Reikia pažymėti, kad VARMA INFRARED IRK šildymo technologija sukuria šilumą per sekundę. Tokį efektyvų veikimą lemia šiuose šildytuvuose naudojamos specialios infraraudonųjų spindulių (IR) lempos. Jos pasižymi ir ypatingai ilgu veikimo laikotarpiu. Lempa yra apsaugota blizgiu stiklu, kuris padeda sukurti malonią prieblandos šviesą. Šie elektriniai šildytuvai sukuria šilumą, naudodami trumpųjų bangų infraraudonuosius spindulius.
Siekiant optimizuoti VARMA TEC šildytuvų veikimo rezultatus, gamintojas sukūrė ir užpatentavo išskirtinio dizaino parabolinius reflektorius. Šie reflektoriai yra naujausių technologinių tyrimų rezultatas. Jie sukuria labai galingą, tolygų ir valdomos krypties šilumos srautą. Dėl šių unikalių ypatybių VARMA TEC šildytuvų linija, ko gero, yra pati efektyviausia energijos suvartojimo atžvilgiu.

Ekonomiškas, ekologiškas ir efektyvus šildymas

Kodėl tai yra efektyvus šildymas? Net 92 procentus sunaudojamos elektros energijos VARMA TEC šildytuvai paverčia šiluma. Tai greitas, tolygus ir tikslingas šildymas. Jį galima nukreipti ten, kur labiausiai jo reikia, t.y. šildyti tuos objektus, žmonių buvimo vietas, darbo zonas, kam labiausiai skirta šiluma. Kam šildyti 500 m² ploto gamybos cechą, bažnyčią, automobilių servisą, jei darbuotojai ar lankytojai paprastai būna tik 50 m²?
Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra ekonomiški, nes jiems nereikia įšilimo laiko, o taip pat jie yra naudojami tik tuo metu, kada šiluma yra tikrai reikalinga. Reikia pabrėžti, kad juos naudojant kartu su judesio davikliais, elektros srauto reguliatoriais dar sutaupoma papildomai. Taip pat reikia pastebėti, kad instaliuojant tokius šildytuvus kaštai yra kur kas mažesni nei įrengiant įprastą šildymo sistemą.
Kodėl tai ekologiškas šildymas? Šie spinduliniai šildytuvai nesausina oro ir nesukelia dulkių. Jiems eksploatuoti nereikalinga kuro sistema, jie neskleidžia jokio kvapo ar garso. Oras šildomoje patalpoje nesikondensuoja, todėl yra mažesnė grybelio atsiradimo tikimybė.

Platus pritaikymas

VARMA TEC šildytuvų asortimente yra daugiau nei 20 skirtingų modelių. Asortimentas yra nuolat plečiamas atsižvelgiant į rinkos poreikius. Šie elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra atsparūs drėgmei, dulkėms, todėl juos galima naudoti ir viduje, ir lauke. Pajūrio klimatui galima rinktis išskirtinius šildytuvus, kurie yra pagaminti iš aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno, o praktiški nešiojami šildytuvai su stovais leidžia juos pritaikyti bet kurioje aplinkoje.

Kur konkrečiau šiuos šildytuvus galima pritaikyti?

HoReCa sektorius
Ankstyvą pavasarį, vėsiais vasaros vakarais, rudenį ar net žiemą šio paslaugų sektoriaus atstovai dažnai susiduria su problema, kai klientai dėl vėsaus oro jiems paruoštose lauko terasose užsibūna ne tiek laiko, kiek jie norėtų pabūti esant geroms oro sąlygoms. Šiai problemai spręsti puikiai tinka nauja saulės šilumą pakeičianti technologija. Ją panaudojus vienu mygtuko paspaudimu restorano ar kavinės klientas gali atsidurti jaukioje aplinkoje. Profesionalūs spinduliniai arba infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali išspręsti restoranų, kavinių, barų, viešbučių, naktinių klubų terasų, rūkomųjų ar kitų atvirų zonų šildymo problemą. Lauko šildytuvų VARMA TEC asortimentas puikiai pritaikytas šiam tikslui. Taip yra dėl šių išskirtinių savybių:

 • užima mažai vietos;
 • šiluma juntama per sekundę;
 • šilumą galima nukreipti ir reguliuoti;
 • prietaisus galima naudoti ir lauke, ir viduje;
 • pagal poreikį galima rinktis iš daugiau nei 20 skirtingų modelių;
 • šildytuvai tvirtinami ant sienų, prie lubų, po skėčiais arba pastatomi;
 • ypatingai saugu, nes nėra kuro talpų;
 • triskart ekonomiškiau už dujinius šildytuvus;
 • išskirtinis dizainas;
 • drėgmei atsparūs IPX5 modeliai;
 • pajūrio klimatui skirta speciali SEASIDE lauko šildytuvų linija;
 • specialus rūkomųjų zonų šildymui skirtas modelis;
 • galima jungti prie judesio daviklių;
 • ilgai veikiančios IR lempos (> 5 tūkst. val.).

Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai individualiuose namų ūkiuose
Žmonės, turintys nuosavą būstą dažniausiai šalia jo turi įsirengę ir vietas, kuriose leidžia laisvalaikį. Paprastai tai būna lauko terasos, priepirčiai, poilsio zonos prie baseinų, verandos ar žiemos sodai. Ekologiški, ekonomiški ir efektyvūs infraraudonųjų spindulių šildytuvai sušildys jus šiose laisvalaikio zonose, kai galbūt žvarbus oras jums to neleis  padaryti.
Žmonėms, kurie gyvena daugiabučiuose, elektriniai IR šildytuvai padės sukurti jaukią laisvalaikio oazę tiesiog  balkone. Be to, ypatingai šaltu metu, kai centrinis šildymas dar nėra įjungtas, šie spinduliniai šildytuvai puikiai tiks kaip papildomas šildymo prietaisas jūsų namų patalpose arba per savaitę įšalusioje sodyboje. Esant reikalui, šiuos šildytuvus  galima panaudoti garaže ar dirbtuvėse.

Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai bažnyčiose
Daugelis bažnyčių susiduria su patalpų šildymo problema. Bažnyčių šildymas yra sudėtingas, kadangi paprastai šie pastatai yra labai aukšti ir turi didelį plotą, yra prastai izoliuoti. Įprastą vandeninę šildymo sistemą įrengti yra brangu, vėliau eksploatuojant tenka mokėti didžiulius pinigus, kadangi šaltuoju laikotarpiu reikia pastoviai šildyti. Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai VARMA TEC yra idealus sprendimas bažnyčios šildymui, kadangi:

 • jie apšildo erdves, net jei patalpa yra prastai izoliuota;
 • juos paprasta montuoti ( kaip apšvietimo sistemas);
 • tai ekonomiška, nes naudojama tik tada, kada tikrai reikia, pavyzdžiui, pamaldų metu. Šiluma jaučiama iš karto tik įjungus šildytuvą, nes  nėra įšilimo fazės. Šildyti galima tik tas vietas, kurios yra svarbiausios. Tai gali būti pirmieji suolai, kur paprastai susirenka daugiausia žmonių, presbiterija, sakykla ar vargonų, bažnyčios choro vieta. Šiluma nukreipiama tiesiog kaip šviesa, nešvaistoma energija, nes šildytuvai išjungiami iškart pasibaigus pamaldoms.
 • nereikalingi statybų, griovimo darbai arba centrinio šildymo sistema;
 • spindulinis šildymas neturi jokios įtakos senoms meno vertybėms, relikvijoms.

Tokiose Europos šalyse kaip Vokietija, Italija ar Prancūzija būtent ši šildymo sistema maldos namuose jau nieko nebestebina. Džiugu žinoti, kad šie energiją taupantys, ekologiški ir labai efektyvūs šildytuvai tampa vis populiaresni ir Lietuvos bažnyčiose.

Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai pramonėje ir gamyboje
Spindulinius šildytuvus galima pritaikyti daugelyje gamybos bei pramonės sričių, kur reikalinga šiluma: mechanikos inžinerijos, maisto gaminių perdirbimo, pakavimo, tekstilės, chemijos, laivų gamybos technologijų, gyvulininkystės, maisto pramonės, metalo ar medienos apdirbimo ir panašiose srityse. Daugeliu atvejų infraraudonųjų spindulių šildytuvai padeda gerokai sumažinti gamybos sąnaudas.
UAB „Rubisolis“ siūlo galimybę išbandyti ir įvertinti modernią infraraudonųjų spindulių šildymo technologiją, naudojamą daugelyje pramonės šakų. Infraraudonųjų spindulių šildytuvų pagalba greitai gali būti išspręstas gamybinių patalpų, sandėlio, dirbtuvių, angarų, paviljonų, autoservisų šildymas. Tai dideli pastatai, kuriuos įprastais šildymo prietaisais yra labai brangu apšildyti,  tokios sistemos įrengimas daug kainuoja. Dažnai tokiuose pastatuose viso ploto net nereikia šildyti, nes darbuotojai dirba tik tam tikrose zonose. Elektriniai IR šildytuvai suteikia galimybę apšildyti tik tikslines, svarbiausias zonas dideliuose plotuose ir tokiu būdu taupo įmonės lėšas.
Šaltuoju metų laikotarpiu gamybinės bendrovės dažnai susiduria su problema, kai dėl šalčio nustoja veikti gamybai užtikrinti reikalingi įrengimai: staklės, kompiuteriai, pneumatiniai prietaisai ir pan. Todėl reikia pažymėti, kad įvairių įrenginių šildymas gali būti išspręstas šias specialiais šildymo prietaisais.
Gamybos srityje profesionalūs spinduliniai šildytuvai naudojami ne tik kaip šildymo prietaisai. Kita labai svarbi šių šildytuvų paskirtis – tam tikrų gamybos procesų sutrumpinimas. Tikslingai naudojami, jie greitai pašalina drėgmę, pagreitina dažų, glaistų džiūvimą, klijavimo procesus, šildo medžiagą, kad ją būtų galima efektyviau panaudoti, tinka, kai reikia šiluminės sterilizacijos.

Tai tik pagrindinės sritys, kur elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti naudojami. Būtina paminėti, kad spinduliniai šildytuvai VARMA TEC gali būti taip pat naudojami komercinių patalpų, parodų salių, Spa centrų, VIP ložių stadionuose, autobusų, traukinių stotelių, turgaus aikščių, sporto salių, sveikatingumo centrų, prekybos centrų, rūkomųjų zonų ir kt. erdvių šildymui.

Lietuvoje profesionaliais elektriniais infraraudonųjų spindulių šildytuvais prekiauja UAB „Rubisolis“. Telefonas pasiteiravimui - 8 37 263 488.

Komentarai [13]

Jurgita
Ar tiktu sitie sildytuvai per salcius suniuko voljerui? Kokos butu elektros sanaudos parai ?
Zita
Laba diena. Turio 22 kv.m. grožio kabinetą pusrūsio zonoje. Artėja žiema, todėl imu domėtis kaip maksimaliai gerai ir taupiai įšildyti kabinetą, taip, kad klientės jaustūsi konfortiškai. Gal galėtumete pasiųlyti, kad neužimtų daug vietos? Ir kokia kaina būtinai parašykite.
Laima
Sveiki, noriu suzinoti ar turite nedideliu infraraudonuju spinduliu lempu 15 kv. m. patalpu sildymui pauksciams ziemos metu? Kiek ji kainuotu ir kaip pasiskirsto siluma tokioje patalpoje? Kiek laipsniu susiltu patalpa? Ar nieko nenutiks jei ji butu ijungta visa laika, kol bus salciai?
Tomas
Turiu kaime nedideli nameli. Ziema retai bunu. Ivestas vandentiekis, kuris uzsala ziema. Sakykit ar jusu lempos galetu veikti 24 val. per para, savaite ar dvi be prieziuros? Kokios butu sanaudos minimaliai palaikant temperatura? Patalpa apie 8 kv.m.
Renata
Laba diena. Domina Jūsų sistema. Kiek kainuotu 84 kv gyvenamajame bute ivesti? Kaip paskirstoma siluma jei tai atskiri kambariai?
Birute
Kokio galingumo reiketu infraraudonuju spinduliu sildytuvo norint apsildyti 40 kvadratu buta? Atskiri kambariai. Kiek mazdaug i menesi reiketu moketi uz apsildyma, gal kiekvienam kambariui reiketu atskiro? Kokia butu prietaiso kaina? Aciu.
mjsauto
Domina Jusu infraraudonuju spinduliu sildytuvu kainos 350 kvadratiniu metru.
Rasa
Laba diena. Domina Jūsų sistema. Kiek kainuotu 80 kv gyvenamajame bute ivesti? Kaip paskirstoma siluma ir t.t.
Mindaugas
Sveiki. Kiek kainuotu jusu sildimo sistema 20 kvadratu 40 kubu patalpai? Ar siluma reguliuojama? Iki kiek laipsniu maximum susiltu? Kokios sanaudos elektros?
Audrius
Domina Jusu infraraudonuju spinduliu sildytuvu kainos 150-300 kvadratiniu metru.
Onute
Laba diena, norėčiau sužinoti įrangos kainą, jei yra gyvenamas namas, jame yra 90kv m gyvenamo ploto, kaip pasiskirsto šiluma jei kambariai atskirti sienomis. Kiek sunaudočiau elektros energijos jei naudočiau 24 val (visą parą)? Kur galėčiau kreiptis jei esu Marijampolės apskrityje?
Kestas
sveiki, norėtume sužinoti įrangos kainą būstui 200 kV.m. Ir kiek suvartoja kw.h . Ir gal galėtumėte paaiškinti kaip pasiskirsto šiluma . Taip pat domina kur galėtume įsigysti sios produkcijos Panevezio apskrityje. BUsiu dekingas. Pagarbiai Kestas
Agilė
Laba diena, noreciau suzinoti ar turite nedideliu lempu, kurios ziemos metu susildytu vandeni pakabinta prie triusiu narvu ir kokia butu kaina? Koki plota apsildo, kiek elektros energijos sunaudoja jei buna ijungta 24 val per para? Tiktu tik pakabinamas modelis. Aciu.
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
 1. Saugos kodas
Medikvita, UAB
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras
I.Džiugienės privati klinika