Darbas namuose - svajonės išsipildymas ar nemaloni patirtis?

darbas namuose Daugeliui žmonių darbas namuose - tai tikras svajonių išsipildymas, kai netenka ilgas darbo valandas praleisti biure, kai neerzina įkyrūs bendradarbiai ar nuolatinė vadovo priežiūra, kai nereikia kasdien gaišti laiko transporto spūstyje ar perpildytame autobuse. Tačiau realybė gali pasirodyti kitokia, nes toks darbas namuose dažnai pareikalauja daug daugiau pastangų ir nerimo, nei darbas biure.
Naujausi tyrimų rezultatai rodo, jog žmonės, kurie dirba namuose patiria daug didesnę įtampą, derindami savo namų (šeimos) bei darbinį gyvenimą, todėl tai nėra pats geriausias pasirinkimas. Kita vertus, neįtikėtina, kiek žmogus gali nuveikti, rimtai dirbdamas ir netrukdomas itin iškalbingų bendradarbių.

Darbo namuose privalumai ir trūkumai

Deja, darbas namuose taip pat turi savas taisykles bei trūkumus, kurie neretai eikvoja jūsų laiką bei griauna dienos planus. Ne paslaptis, jog dirbant namuose nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro susidursite su begale pagundų: galbūt sulauksite nenumatytų svečių, staiga prisiminsite, jog neiškraustėte indaplovės ar nepagaminote pietų iš mokyklos grįžtantiems vaikams, tačiau, jei visgi pasiryšite dirbti namie ir atsispirti visoms iškylančioms pagundoms, rimtai pasikalbėkite apie tai su namiškiais ar draugais, nes jie turi suvokti, jog, nors ir esate namie, tai dar nereiškia, kad nedirbate. Galiausiai, noras būti pačiam sau viršininku dažniausiai ir skatina pradėti savo verslą, deja daugelis nesuvokia, kad nesvarbu, kur bedirbtum: biure ar namie, visada bus žmonių, kuriems reikės atsiskaityti, kurie reikalaus ir tikėsis kuo geresnio jūsų darbo rezultato. Taigi, supratimas, jog ne su visais klientais lengva sutarti, dažniausiai yra pirmoji pamoka nusprendusiems savarankiškai dirbti namie.

Kita vertus, nusprendus pasirinkti tokį darbo pobūdį, atsisakoma ne tik to, kas darbe erzina, bet ir kas džiugina: nebegalėsite su bendradarbiais prie kavos puodelio aptarti mėgstamo serialo siužeto, pasidalinti receptais, nesužinosite naujausių paskalų, neturėsite su kuo aptarti paskutinių futbolo rungtynių, todėl dirbdami namuose jūs galite pasijusti izoliuotas. Tiesa, jeigu mėgstate dirbti vienas, darbas namuose gali būti puiki išeitis, tačiau jeigu jus įkvepia bendravimas su aplinkiniais, jo netekę galite prarasti norą ir entuziazmą produktyviai dirbti. Labai svarbu ir tai, jog vienas didžiausių darbo namuose pranašumų - tai pinigų ir laiko taupymas. Net jei dirbate namie vos kelias dienas per savaite, jau sutaupote, nes nereikia važinėti pirmyn į darbą ir atgal.

Darbas namuose, galimi variantai

Taigi, jei rimtai nusprendėte imtis darbo - verslo namuose, pirmiausia turėtumėte nuspręsti, ką jūs geriausiai sugebate daryti. Keletas galimų variantų:

 • programavimas, interneto svetainių kūrimas
 • internetinio dienoraščio ("blogo") pildymas
 • prekyba internetu
 • administracija
 • raštvedyba - buhalterija
 • grafinis dizainas
 • rinkos tyrimai
 • kompiuterinė leidyba
 • katalogų adresavimas - siuntimas
 • rankdarbių, papuošalų gamyba
 • siuvimas
 • pjaustinėjimas- raižymas
 • klijavimas ar lankstymas

Svarbiausia nepamiršti, jog dirbti namuose visgi geriausiai sekasi tiems žmonėms, kurie visada darbus atiduoda laikydamiesi numatytų terminų ar grafikų, kurie kruopščiai vykdo visus įsipareigojimus, nemėgta atidėlioti užduočių, ar palikti nebaigtų darbų. Todėl būtinai apgalvokite visus pliusus ir minusus susijusius su tokia veikla, nes tai gali būti ne tik svajonės išsipildymas, bet ir nemaloni patirtis.

Komentarai [1]

Rima
Norėčiau gaminti papuošalus namuose.
Pasidalinkite mintimis, pageidavimais, palikite savo komentarą.
 1. Saugos kodas
Medikvita, UAB
I.Džiugienės privati klinika
VŠĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras